Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Додаткової сесії ЗНО на Донбасі не буде: як діяти абітурієнтам

Додаткової сесії ЗНО на Донбасі не буде: як діяти абітурієнтам

Додаткової сесії ЗНО на Донбасі не буде: як діяти абітурієнтам

17 червня Міністерство освіти і науки України скасувало проведення додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання у Донецькій та Луганській областях, що мала проходити з 1 по 15 липня. Відповідний наказ розміщено на сайті МОН.

Тепер абітурієнти Донбасу зможуть взяти участь у додатковій сесії ЗНО лише на території інших областей. Для цього треба перереєструватися на своїй персональній інформаційній сторінці, розміщеній на офіційному сайті УЦОЯО. Перереєстрація означає зміну місця, у якому вступники хочуть проходити зовнішнє незалежне оцінювання під час додаткової сесії. Для цього треба вказати інший (крім Луганська чи Донецька) обласний центр або населений пункт. Після цього, абітурієнт має роздрукувати заяву про перереєстрацію та надіслати її будь-яким поштовим оператором до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти. Разом із заявою в конверт для відправлення треба вкласти копію Сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання, отриманого під час реєстрації на основну сесію. Перереєстрація триватиме до 24 год. 20 червня 2014 року, тому вступниками слід поквапитися. Для оптимізації процесу перереєстрації абітурієнтів, регіональні центри просять відсканувати документи та відправити їх на електронні скриньки.

Вочевидь, участь у додатковій сесії ЗНО в інших областях вимагатиме додаткових фінансових витрат. Щоб їх частково мінімізувати, Міністерство освіти і науки України видало наказ, відповідно до якого абітурієнти з Автономної Республіки Крим,  Луганської та Донецької областей забезпечуються безплатними місцями у гуртожитках вищих навчальних закладів інших областей України, а також доступом до бібліотек та Інтернет-ресурсів на час підготовки та участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання.

Поки немає зведеної інформації про те, які саме вищі навчальні заклади прийматимуть абітурієнтів на час додаткової сесії. Директор Українського центру оцінювання якості освіти обіцяв, що контактні дані будуть розміщені на сайті найближчим часом. Детальну та зрозумілу процедуру поселення таких вступників у гуртожитках розміщено на сайті Київського національного університету ім.Т.Шевченка. Очевидно, що ця інформація буде корисною тільки тим абітурієнтам, які перереєструвалися для проходження ЗНО у столиці. Абітурієнтам, які здаватимуть тести в інших регіонах України, рекомендуємо звертатися до приймальних комісій вищих навчальних закладів регіону, а також відповідних регіональних центрів оцінювання якості освіти. Наприклад, зведена інформація щодо забезпечення безкоштовними місцями в гуртожитках Львова, Луцька, Рівного розміщена на сайті Львівського РЦОЯО.   

Як вступатимуть до вищих навчальних закладів абітурієнти, які не перереєструються на додаткову сесію та не пройдуть ЗНО – у МОН ще вирішують. Так, розглядається можливість проведення вступних іспитів безпосередньо у вищих навчальних закладах, проте відповідного наказу немає.

За додатковою інформацією радимо звертатися за номерами телефонів гарячої лінії:
Міністерство освіти і науки України – (044) 481-32-11, (044) 481-32-36
Український центр оцінювання якості освіти – (044) 503-37-93
Громадянська мережа «Опора» – (044) 222-57-27


© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org