Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Реалії готовності багатоповерхівок Дніпропетровська до опалювального періоду в контексті законодавчих змін у сфері ЖКГ

Реалії готовності багатоповерхівок Дніпропетровська до опалювального періоду в контексті законодавчих змін у сфері ЖКГ

Реалії готовності багатоповерхівок Дніпропетровська до опалювального періоду в контексті законодавчих змін у сфері ЖКГ

У п'ятницю, 31 липня, о 10.30 в Дніпропетровській обласній універсальній науковій бібліотеці відбулась прес-конференція на тему: «Реалії готовності багатоповерхівок Дніпропетровська до опалювального періоду в контексті законодавчих змін у сфері ЖКГ».

У заході взяли участь Вадим Головченко, місцевий координатор житлово-комунальних програм Громадянської мережі ОПОРА, та Юлія Лисенко – громадський консультант ОПОРИ в м. Дніпропетровськ

З 1 липня 2015 року вступив у дію Закон України 417-VIII «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», одним із наслідків чого стало скасування монополії ЖЕКів. Тепер місцева влада не зможе нав’язати мешканцям багатоповерхівок неякісні послуги обслуговуючих організацій, адже за законом можна обрати будь-яку обслуговуючу компанію. Проте широкої інформаційної кампанії у супровід цього закону не було запропоновано, тож Громадянська мережа ОПОРА вважає, що очолити цю кампанію мусять громадські активісти.

Іншим важливим питанням є потреба в термомодернізації багатоповерхівок, адже зменшити в багатоповерхівках витрати енергії, а також тепла, можна, лише доклавши вагомих зусиль. Очолити цей процес повинні ОСББ, тому що саме на об’єднання співвласників багатоквартирних будинків робить ставку уряд та управління Держенергоефективності, втілюючи державну програму, згідно якої ОСББ можуть отримати від держави 40 % компенсації кредиту на придбання матеріалів та обладнання для термомодернізації будинку.

Жителям багатоквартирних будинків ця постанова дозволяє компенсувати:

  • матеріали для термоізоляції та тепломодернізації зовнішніх стін будинку, підвальних приміщень, горищ, покрівель та фундаменту;
  • енергозберігаючі двокамерні склопакети для вікон;
  • засоби обліку теплової енергії і води;
  • регулятори теплового потоку у відповідності з погодними умовами;
  • індивідуальні теплові пункти, які дозволяють ефективніше використовувати енергію теплоносія, що надходить в будинок;
  • матеріали і обладнання для модернізації систем освітлення місць загального користування – світло в під’їздах.

Скористалися програмою з енергомодернізації вже чимало об’єднань співвласників. Одним із них стало ОСББ «Муравейник – 11», розташоване на Дніпропетровщині, в Кривому розі. Проте ще жодне дніпропетровське ОСББ не долучилося до кампанії з енергомодернізації багатоквартирників. У Дніпропетровську 6100 багатоквартирних будинків, але створено лише 300 ОСББ. Саме тому процес створення нових об’єднань та їхня участі у державній програмі з термомодернізації мають відбуватися паралельно. При цьому завдання громадськості– інформувати як ОСББ, так і зацікавлені ініціативні групи, які прагнуть створити об’єднання співвласників, щодо нових законодавчих змін та урядових ініціатив.

З цією метою, для допомоги дніпропетровцям у проведенні енергоощадних заходів, Громадянська мережа ОПОРА започаткує у жовтні 2015 року освітній проект «Школа з енергозбереження». Разом із тим, в університетах міста буде проводитись «Школа управління багатоквартирних будинків». Вона матиме три напрямки: для голів одного будинку, для управлінців декількох ОСББ та представників енергосервісних компаній, які будуть обслуговувати цілі мікрорайони.

У стінах Університету митної справи та фінансів і Придніпровської державної академії будівництва та архітектури навчатимуться голови ОСББ, які вже мають робочий стаж на відповідній посаді не менше одного року.

За рахунок 50 % оплати з боку Дніпропетровської обласної ради і 50 % власних коштів, громадяни зможуть отримати практичні знання щодо ведення бухгалтерської справи, офіційної юридичної та технічної документації, щодо співпраці з комунальними службами, а також довідатися іншу корисну інформацію. Не обійде увагою навчання у ВНЗ і актуальних питань найновіших законодавчих змін у сфері ЖКГ та практичних порад в контексті підвищення енергоефективності будівель.

Окремо слід зазначити, що Дніпропетровщина також приєдналася до державної програми з енергоефективності. Про це заявив голова Держенергоефективності Сергій Савчук. Так, відповідаючи на питання щодо того, як узгоджуватимуться витрати з держбюджету та місцевих бюджетів, чиновник зазначив: «З державного бюджету одноразово буде відшкодовуватися частина суми кредитів. З регіонального чи місцевого (тобто в нашому випадку – з бюджету Дніпропетровщини) – частина відсотків за цими кредитами, залежно від спроможності та пріоритетів регіональної, місцевої влади».

Варто зазначити, що в ОСББ Дніпропетровська іще є можливість до початку опалювального періоду провести ряд енергомодернізаційних заходів, аби вже цієї зими мешканці багатоповерхівок сплачували менше за тепло, аніж минулої зими. Проте для цього потрібно, з одного боку, інформувати вже діючі ОСББ про привабливі особливості держпрограми з енергоефективності, а з іншого – заохочувати ініціативні групи в інших багатоквартирниках Дніпропетровська до створення нових об’єднань, щоб скористатися держпрограмою вже на наступному етапі.

 

За коментарями звертайтесь:

місцевий координатор житлово-комунальних програм

Громадянської мережі ОПОРА

Вадим Головченко

067-850-65-92

 

 

 



© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org