Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » 8 з половиною порад як себе поводити коли ви виборець і вас купують.

8 з половиною порад як себе поводити коли ви виборець і вас купують.

8 з половиною порад як себе поводити коли ви виборець і вас купують.

Вже місяць тривають вибори Президента і всього два залишилось до кінця голосування по першому туру. Не можна відкинути таку вже традиційну українську технологію добору потрібної кількості голосів, як підкуп виборців. В цей благодатний час, зазвичай, на виборців проливається золотий дощ подарунків та ніжностей від кандидатів, а ці опади і будуть підкупом. Нижче наведемо вісім із половиною порад як себе поводити, якщо ви потрапили під цю хмару, як зібрати побільше золотих крапель.

1. Намагайтесь "возвиситись". Спробуйте одразу запитати в скупщика, чи можлива премія, якщо ви приведете іще голосів, крім себе. Одразу кажіть, що у вас є іще мінімум 50 спраглих виборців. Хто заважає прибріхати, а може і знайдеться? Якщо ж не знайдеться, то отримаєте лише свої 200 гривень.

2. В сільскій місцевості не йдіть на зустріч із кандидатами/партіями/їх представниками. Як правило, одразу після їх виступу починають розподіл дарів, тож шукайте немісцеву грузову машину поблизу, займайте чергу. Ніколи не забувайте взяти іще один пакет для сусідки чи своєї "хворої" бабусі, коли будете обіцяти занести, дивіться в очі і кивайте.

3. Якщо в сільській місцевості роздають не продукти, а побутові речі - беріть все рівно. Можливо, кандидати в сусідньому селі роздавали корисні вам речі - будете мати на обмін. Завжди беріть із запасом, навіть якщо це окуляри. Пояснюйте приїжджим городським, що це село, тут усе дуже швидко ламається.

4. Якщо роздають дрібні і смачні сувеніри (шоколадки, цукерки...) засилайте вперед дітей. Коли почнеться давка й ваші сусіди почнуть це все зносити - діти зможуть ухопити побільше. Тут головне інструктувати дітлахів про правила поведінки в натовпі.

5. Коли просто привозять концерт, треба ніжно натякнути організаторам, що по пляшці "Біленької" кожному - дає набагато кращий електоральний результат, ніж лемент хору бабусь із сусіднього району. Хоч би вже Скрябіна возили, як Оксанка Калєтнік.

6. Уважно дивіться на термін придатності компонентів продуктового набору. Якщо можна, пробуйте на місці виміняти свої прострочені макарони із жучками на банку згущика із пакета сусідки.

7. Коли підписуєтесь за гроші - уважно дивіться, бо підсовують відомість про відмову від субсидій. Це обовязково передайте бабусям, бо потім будете самі їм за газ платити взимку.

8. Брати треба від усіх і, бажано, по кілька разів, а усім роздавачам казати, що інших ненавидите.

Для початку цього досить. На жаль, ми майже не можемо впливати на такий підкуп як подарунки місту чи району. Все шо тут можна зробити - донести до вух організаторів, що люди все рівно не вірять і їм потрібен індивідуальний підхід.

Успіху вам на виборах, вдалого грабунку кандидатів. 

Юрій Лісовський



© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org