Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Ошуканство по-криворізьки на виборах 2014 року

Ошуканство по-криворізьки на виборах 2014 року

Ошуканство по-криворізьки на виборах 2014 року

Майже рік спостерігач за виборами добивалася отримання доказів обману виборців кандидатами в народні депутати від Кривого Рогу. Нарешті суд примусив витребувати документи.

Брехню криворізьких кандидатів Вілкула, Павлова та Балабат спостерігач Опори і правозахисник Валентина Кривда викрила ще у вересні 2014 року. Пані Валентина одразу подала до суду на згаданих кандидатів, але довго не могла довести факт обману: всі інстанції відмовились надати документи, які засвідчують невідповідність реальним фактам. 13 липня 2015 р. правозахисниці таки вдалося переконати черговий суд витребувати документи.

Обман виборців депутатами-регіоналами від Кривого Рогу Костянтином Павловим і Олександром Вілкулом полягав у прихованні своєї партійності. На момент подання документів до Центральної виборчої комісії для реєстрації кандидатами на виборах до Верховної Ради Олександр Вілкул керував Дніпропетровською обласною, а Костянтин Павлов – Криворізькою міською організаціями Партії регіонів. Крім того, Костянтин Павлов у Верховній Раді входив до фракції Партії регіонів. Однак, у своїх автобіографіях обидва депутати вказали, що вони безпартійні. Ще одна кандидатка по 31 виборчому округу від Радикальної партії Любов Балабат, будучи непрацюючою пенсіонеркою, написала в біографії, що працює адміністратором «ПП Сердюк».

Мотиви Вілкула і Павлова приховати партійність зрозумілі. Рейтинг Партії регіонів після втечі з України верховного регіонала Януковича та з нарощуванням російської агресії в Україні провалився до мінусової позначки і жоден регіонал не хотів брати на себе відповідальність за злодіяння партії. В Любові Балабат, котра позиціонує себе як патріот, говорить українською і, навіть, вимовляє твердий «ч» в Кривому Розі, ситуація інша. Річ у тім, що керівник радикалів Олег Ляшко неодноразово заявляв, що його партія, на відміну від інших політсил, висуватиме лише молодих незаплямованих кандидатів. Балабат же не підходила під заявлені стандарти ні за віком, ні за великим досвідом перебування в багатьох партіях. Щоб не афішувати пенсійний вік, Балабат приписує собі роботу адміністратором «ПП Сердюк».

Коли Валентина Кривда заявила про лукавство криворізьких кандидатів, її починають залякувати: заливають двері квартири червоною фарбою. Міліція, звісно, зловмисників не знайшла, як і в решті злочинів, пов’язаних з замахами на активістів у Кривому Розі.

На парламентських виборах 2014 року Любов Балабат балотується в одному окрузі з майбутнім переможцем виборів керівником Криворізької міської організації Партії регіонів Костянтином Павловим і, набравши 8% голосів, займає 4 місце, поступившись найвідомішому в Кривому Розі конкуренту Павлова самовисуванцю Костянтину Караманіцу.

Політичний «важковаговик» Караманіц, на відміну від представників «Команди Вілкула» Костянтина Павлова, Блоку Петра Порошенка Віталія Олійника та великорейтингової на той час партії Ляшка Любові Балабат, йшов самовисуванцем. Його третє місце з набраними 11% голосів – особиста заслуга, а не результат користування чужим брендом, як у невідомого Віталія Олійника з Блоку Петра Порошенка (друге місце, 26% голосів), члена команди Вілкула Костянтина Павлова (33% голосів) чи висуваниці Радикальної партії Ляшка Любові Балабат. Електорат Павлова, Олійника і Караманіца в Кривому Розі ніяк не перетинались, кожен з цих брендових кандидатів мав свої групи прихильників. Любов Балабат сама по собі, як політик, не мала високого рейтингу. Наприклад, на місцевих виборах 2010 року, балотуючись в мери Кривого Рогу, вона набрала 3% голосів виборців і посіла передостаннє місце. Свій результат на останніх парламентських виборах Балабат отримала завдяки бренду Ляшка. Оскільки електорат Ляшка, як і Караманіца, також не перетинається з виборцями команд Вілкула та Порошенка (надто агресивно Ляшко відмежовувався від одних і від інших), виходить, що саме в кандидата Караманіца кандидат Балабат «відтягнула» голоси і допомогла перемогти кандидату Павлову.

Павлову ж для перемоги виявилося замало адмінресурсу Вілкулів, ресурсу двох підприємств-гігантів Ріната Ахметова Північного та Центрального гірничо-збагачувальних комбінатів, працівників і ветеранів яких адміністрація агітувала на оперативках і підкупляла проднаборами та медичними сертифікатами. І Павлов вдається до обдурювання виборців, ховаючи свій статус керівника Партії регіонів.

Крапку у визнанні фактів маніпуляцій на виборах у Кривому Розі поставить суд 18 вересня 2015 року – в самий розпал виборчих перегонів на місцевих виборах. Саме на цю дату, ухваливши витребувати за клопотанням Валентини Кривди документальні докази фальсифікації особистих даних, суд призначив наступне засідання по справі. Чи буде покладено край виборчим фальсифікаціям, і чи нестимуть відповідальність самі фальсифікатори, побачимо після 18 вересня.



© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org