Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » 18 будинків ОСББ отримають закордонне фінансування

18 будинків ОСББ отримають закордонне фінансування

18 будинків ОСББ отримають закордонне фінансування

Нещодавно мешканці багатоповерхівок Павлограду отримали унікальну можливість відремонтувати свої будівлі за кошти Проекту Європейського Союзу, Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» та міського бюджету.

Скористатися шансом використати закордонні інвестиції ОСББ могли лише на конкурсній основі. Для цього потрібно було оформити замовлення та представити на розгляд комісії оригінальні проекти, у яких особистий фінансовий внесок мав складати мінімум 5 %.

Робота розпочалась з затвердження ПРООН членів журі. Ними стали 13 досвідчених голів вже існуючих ОСББ Павлограду. Місцевий координатор житлово-комунальних програм Громадянської мережі ОПОРА вже спілкувався з учасниками Форуму, і продовжує слідкувати за проведенням конкурсу.

Оксана Горова, керівник Форуму та Ресурсного центру «ОСББ – майбутнє Павлограда», розповіла про етапи роботи та процедуру обрання проектів для фінансування: «З моменту оголошення конкурсу ми зрозуміли, що нам доведеться докласти не аби яких зусиль, аби завершити його. Адже для ОСББ, Центру та міста в цілому це перша подібна кампанія співфінансування, в якій ми не маємо ані досвіду, ані сторонньої консультації. Для участі в конкурсі було подано 26 заявок. У них мешканці сформулювали запити на заміну вікон на енергозберігаючі, на ремонт покрівлі, утеплення фасадів тощо. Під час суддівства ми не просто оголошували переможців, а підсумовували бали для визначення рейтингу».

Основними критеріями відбору та нарахування балів, за словами членів журі, були відповідність напрямку конкурсу, наявність очікуваного рівня енергоефективності, використання інноваційних технологій, можливість оцінки якості результату, обов’язкова участь ОСББ у попередніх проектах та досвід успішної реалізації, а також наявність фінансової частини, яку розробляли об’єднання.

«Хочеться зробити коментар з приводу останнього пункту, – додає пані Оксана. – Якщо ОСББ надавали лише мінімальні з потрібних 5 %, то це не додавало співвласникам оцінок, оскільки були й ті, що пропонували 10 %, а часом і 20 % від затребуваної суми співфінансування. За кожні наступні 2 % ми нараховували один додатковий бал».

Тобто, передусім комісія враховувала кількісні, якісні та економічні ефекти, які можна отримати після реалізації запланованого.

Найбільше кропіткої роботи вимагало оформлення заявки. Всю необхідну інформацію треба було зазначити саме в ній. Обов’язковим було детальне обґрунтування та аргументація поданого запиту. Це було складно і вимагало багато зусиль. Проте працівники Ресурсного центру допомагали всім представникам ОСББ, хто звертався.

За сумою балів визначено 18 проектів, які допускаються до наступного конкурсного етапу. Тепер вони повинні пройти технічну експертизу, яку проводять міжнародні спеціалісти. У двох проектах голови ОСББ вже отримали відмову у зв'язку з технічною невідповідністю, тому журі повернулось до їхнього розгляду. Ці проекти ще мають шанс на затвердження іноземними інвесторами, оскільки процедура для всіх учасників конкурсу проходить вперше. Тому, як виключення, після доопрацювань документації та обґрунтувань позиції, проекти буде переглянуто на відповідність технічної частини ще раз.

«Про те, який із запланованих ремонтів буде профінансовано, ми дізнаємось тільки після підписання ґрантових угод», – підкреслює керівник Форуму.

 

Наразі триває підготовка проектно-кошторисної документації, яка також вимагає окремого фінансування з міського бюджету. Далі учасників чекає ще державна експертиза.

«15 вересня повинна відбутися сесія міськради, на якій мають затвердити подані проекти. Але до 1 вересня ми вже повинні побачити загальну картину, аби йти до депутатської комісії і обговорювати кожну заявку окремо. Можливо, доведеться заміняти один або два проекти, якщо до них будуть претензії», – пояснює Оксана Горова.

Вадим Головченко, місцевий координатор житлово-комунальних програм Громадянської мережі ОПОРА, коментуючи цей конкурс, зазначив: «Подібні заході дають стимул та вказують напрямок громаді для переходу на кращу форму господарювання. А ОСББ як юридично оформлене об’єднання власників, у свою чергу, краще сприймається і місцевою владою, і міжнародними організаціями. Надбанням Форуму також буде новий досвід участі у згуртованій роботі з оздоблення своєї багатоповерхівки, досвід в об'єднанні заради покращення життя кожного мешканця будинку в цілому».

Наостанок зазначимо, що Павлоград – одне з міст-лідерів Дніпропетровщини зі створення ОСББ. Завдяки плідній роботі Ресурсного центру «ОСББ – майбутнє Павлограду» за останній час було зареєстровано 11 об'єднань і 5 знаходяться в процесі оформлення документації. Керівник Форуму Оксана Горова висловила сподівання, що реалізація проектів-переможців конкурсу з допомогою ЄС та ПРООН стане хорошим стимулом для мешканців багатоповерхівок до самоорганізації, об'єднання та створення ОСББ.

 

За коментарями звертайтесь:

місцевий координатор житлово-комунальних програм

Громадянської мережі ОПОРА

Вадим Головченко

тел: +38 067 850 65 92



© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org