Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Агітація з порушеннями

Агітація з порушеннями

Агітація з порушеннями

На Дніпропетрощині велика кількість кандидатів не зазначають вихідних даних у своїй агітації. Кандидати на посаду голів найбільших міст – Дніпропетровська та Кривого Рогу, також агітують з порушеннями. 

На одній з вулиць Дніпропетровська спостерігачі ОПОРИ виявили роздачу друкованих агітаційних матеріалів без вихідних даних - брошури кандидата в мери міста Олександра Вілкула («Опозиційний блок»).

Такі ж брошури розповсюджувались у агітаційних наметах кандидата, проте на їх останній сторінці стоїть штамп з необхідною вихідною інформацією.

У прес-службі Олександра Вілкула нам пообіцяли надати письмову відповідь з цього питання, як тільки отримають її від штабу кандидата в мери міста. 

Виборці округу №14 м. Нікополя звернулися до спостерігача ОПОРИ і повідомили про те, що кандидат в депутати до Нікопольської міської ради Марина Плавшуда («Опозиційний блок») розповсюджує в їх будинках агітпродукцію без вихідних даних. На листівках не зазначено передбачені законом норми: замовника, наклад та хто відповідальний за друк. На листівці зазначено, що вона не є агітаційним матеріалом, але її зміст має ознаки агітації.

Сама М. Плавшуда в телефонній бесіді пояснила спостерігачеві ОПОРИ, що вона дійсно розповсюджувала друковану продукцію без вихідних даних, але це не є агітаційною продукцією.

Звернувшись в нікопольський штаб «Опозиційного блоку», заступник керівника штабу Наталія Шевченко повідомила ОПОРІ, що вперше чує про існування таких листівок, та з фактом порушення погодилась.

Подібні порушення були зафіксовані і у Павлограді. Так містом розповсюджують листівки без вихідних даних від ВО СВОБОДА. У листівці згадується діяльність діючого Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка («НАРОДНИЙ ФРОНТ») стосовно розмірів тарифів у державі, та пропонують своє бачення вирішення проблеми завищених тарифних показників.

Слід зазначити, що тільки наявність вихідних даних дає можливість відстежити скільки коштів було витрачено на виготовлення друкованих матеріалів. Виготовлення матеріалів повинно здійснюватися з виборчого фонду кандидата, а не за власний кошт, що заборонено діючим законодавством.

Так, згідно ч. 2 ст. 56 ЗУ «Про місцеві вибори»«Друкований матеріал повинен містити відомості про замовника та установу, що здійснила друк, його тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск. Розповсюдження друкованих агітаційних матеріалів без зазначених відомостей забороняється. Жоден з зазначених друкованих матеріалів таких відомостей не має, що дає підстави вважати, що агітаційний матеріал був виготовлений не з виборчого фонду».

ч. 6 ст. 54 ЗУ «Про місцеві вибори» передбачає: «Здійснення передвиборної агітації виключно за рахунок і в межах коштів власних виборчих фондів кандидатів у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, місцевих організацій партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі. Використання для агітації коштів з інших джерел забороняється.

У м. Кривому Розі кандидат на посаду голови міста, Юрій Милобог (“Об’єднання “САМОПОМІЧ”) розміщує свої агітаційні матеріали на стовпах міста. Велика кількість матеріалів зосереджена у Центрально-Міському районі Кривого Рогу. Нагадуємо, що стовпи являються комунальною власністю і не є носіями зовнішньої реклами, тому розміщення на них агітації заборонена діючим законодавством.

У штабі кандидата повідомили, що це помилка агітаторів та обіцяли прибрати матеріал зі стовпів.

Згідно ч. 4 ст. 56 ЗУ «Про місцеві вибори»: Плакати, стенди, листівки та інші друковані агітаційні матеріали (крім матеріалів, що розміщуються на носіях зовнішньої реклами) розміщуються лише у місцях, визначених і обладнаних місцевими органами виконавчої влади чи органами місцевого самоврядування не пізніш як за 45 днів до дня голосування.

 © ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org