Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Андрій Завгородній: «Розробка Плану дій зі сталого енергетичного розвитку Павлограду йде швидкими темпами»

Андрій Завгородній: «Розробка Плану дій зі сталого енергетичного розвитку Павлограду йде швидкими темпами»

Андрій Завгородній: «Розробка Плану дій зі сталого енергетичного розвитку Павлограду  йде швидкими темпами»

В зв’язку із підвищенням тарифів на «комуналку» питання енергозаощадження для павлоградців стає  дедалі актуальнішим. Разом із тим, Павлоград є підписантом «Угоди мерів», а також містом-партнером Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні», а це передбачає активне впровадження  енергоефективних заходів, реформ та проектів у сферах, що включають використання енергоресурсів. Про  загальний стан ЖКГ, досягнення і плани по впровадженню  заходів з енергозбереження у місті кореспонденту  Громадянської мережі ОПОРА розповів начальник відділу реконструкції, будівництва та енергозбереження УКГ і будівництва Павлоградської міської ради Андрій Завгородній . 

- Андрію Юрійовичу, розкажіть, будь ласка, про загальний стан житлово-комунального господарства міста на сьогодні?

- Почну, мабуть, з комунальних підприємств. Вони у нас як найбільше споживають так найбільше і дають місту. Теплоенерго – маємо 19 районних котелень, що використовують газ, тобто централізоване теплопостачання у нас газифіковане. 60% теплотрас  наземні, 40% - підземні, з них заміни потребують близько 30% (26км). Потужність котелень 371 Гкал, приєднана потужність 132 Гкал. Тому потенціал для майбутньої економії маємо.

Водоканал обслуговує 82 тисячі чоловік. Продуктивність водопроводу 120 тис. кубометрів за добу. Довжина складає 247км, а заміни вимагає  122км. Це близько 50%.

Протяжність каналізації 263 км, замінити необхідно  близько 130 км.

Щодо вуличного освітлення, то в місті розташовано  5133 світлоточки. З них  55% це натрієві лампи, 32% - лампи розжарювання, 1% LED ламп та невеликий відсоток  інших видів освітлення. При цьому - маємо достатній об’єм економії.

Також  у «комуналці» задіяні підприємства, які працюють над благоустроєм міста (ремонт  об’єктів благоустрою, прибирання сміття тощо), обслуговують утримання будинків та прибудинкових територій – це КП «Павлограджитлосервіс» та КП «Затишне місто».

- Пане, Андрію, зупиніться докладніше на питанні теплопостачання. Скажіть,  чи проводились наразі вже якісь  роботи по модернізації системи опалення?

Великих робіт ми поки що не проводили. Павлоградтеплоенерго  щомісячно  оглядає труби, утеплює їх, ремонтує пошкоджені ділянки. Стосовно самої модернізації, то є в нас проект по встановленню попередньоізольованих труб. За планом від котельні до житлових будинків їх довжина сягатиме 1,7 км. Але сама ідея  допоки знаходиться у стані розробки, збираємо технічну документацію та інші необхідні дані.

В майбутньому, звісно, плануємо  проводити роботи, для того щоб не втрачались  ні вода, ні тепло, які  передаються по трубах.

- Скажіть, яким чином зараз влада міста забезпечує реалізацію державної політики у сфері житлово-комунального господарства?

Виконавчим комітетом спільно з іншими відділами розробляються програми соціально-економічного розвитку міста в комунальній сфері, в будівництві тощо. В цьому році прийняли програму реформування ЖКГ. Кардинально ми не змінювали систему, звели  декілька програм міста в одну. Зараз ми працюємо над реалізацією плану з енергозбереження, який діє до кінця року.

- А як сприйняла громадськість саму ідею реформування ЖКГ?

Звичайно у нас були слухання, питання виносились на семінарах, депутатських сесіях, ідея розглядалась і обговорювалась. Розумієте, радикалізму ця програма не містить. Ми її спростили, вона  стала доступнішою для пересічного громадянина. Видно, скільки потрібно коштів для того чи іншого завдання, скільки виділено. Претензій до нас не надходило. Сумнівів стосовно того, що ми маємо  якесь невірне бачення майбутнього ніхто не виказував.

- На якому етапі знаходиться розробка Плану дій зі сталого енергетичного розвитку Павлограду?

Розробка плану йде швидкими темпами.  Нам допомагають  енергосервісні компанії «Екологічні системи» (м.Запоріжжя) та «ОптімЕнерго» (м. Харків). На даний момент сумісно з представниками виконавчого комітету вони вже зробили базовий огляд, зібрали вихідні дані, проаналізували всі енергоспоживання міста впродовж 2010-2014 років. Розробили попередні інвестиційні проекти до цього плану. Його вже проаналізували усі відділи та комунальні підприємства. Внесли певні пропозиції та зауваження. На сьогодні  робоча група вже розробила чорновий варіант  Плану дій зі сталого енергетичного розвитку, скорочено – ПДСЕР, який ми вже презентували 11 червня під час семінару у міськраді. В липні представимо його на розгляд депутатам.

Після доопрацювань  План  буде винесено  на загальне обговорення. Його можна буде переглянути на сайті. Оскільки не всі категорії населення є користувачами Інтернету, то швидше за все, проведемо рекламну акцію, яка покаже основні параметри програми. Хочемо, щоб мешканці зрозуміли користь Плану та стратегію енергетичного розвитку міста. Взагалі маємо на меті у вересні на сесії міськради затвердити  ПДСЕР.

- Ви вказали про обов’язкову заплановану  рекламну кампанію з приводу ПДСЕР, а  чи проводиться наразі щось подібне стосовно інформування павлоградців  з питань  енергозаощадження  у побуті?

Ми розміщували на сайті поради з користування енергоприладами. І плануємо провести інформативну акцію в рамках заходу «Дні Сталої Енергії», який проходитиме 18-19 вересня. З форматом події ми ще не визначились. Проте, запевняю Вас, вона буде масштабною, щоб кожен зумів відчути її на собі.  

- Андрію Юрійовичу, розкажіть, які заходи по енергозбереженню в місті вже впроваджуються?

Згідно стратегії соціального партнерства з компанією ДТЕК та Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ ми збираємось ввести систему енергомоніторингу. Це електронна система, до якої будуть вноситись усі параметри лічильників, дані комунальних підприємств та інші показники, необхідні для ведення контролю.

Таким чином буде здійснюватися повна перевірка енерго- та фінансових витрат. Ми проведемо навчанняспівробітників, які будуть цим займатись. Враховуючи європейський досвід, можна сказати, що економія енергоресурсів внаслідок впровадження моніторингу становитиме  5% - 14%.

- Нещодавно в управлінні ЖКГ повідомляли, що намічається робота по утепленню зовнішніх стін будинків, уточніть, будь ласка, які саме будівлі підлягають ремонту? З яких джерел це фінансуватиметься?

Планується утеплення декількох шкіл. Для них вже є готові  проекти. Кошти на це в бюджеті  не передбачено, розраховуємо на кредити та гранти.Тому в цьому питанні ми активно співпрацюємо з міжнародною кредитно-інвестиційною організацією  НЕФКО.

Стосовно житлових будинків конкретної інформації поки надати не можу. На щастя, павлоградські ОСББ уже самостійно зайнялись вирішенням даної проблеми. Проте міська влада й надалі буде сприяти енергоефективним  заходам у житловому фонді.

 - І останнє запитання.  З якими труднощами  стикається Ваш відділ і Ви, безпосередньо,у своїй роботі?

Єдине, що гальмує нашу роботу, – це брак коштів. Далеко не все можна реалізувати в рамках свого бюджету. Звичайно, ми маємо підприємства-партнери, але, на жаль, серйозних інвестиційних внесків не було.

А от розумних і  досвідчених спеціалістів нам вистачає. Завдяки їм працюємо по максимуму. Тому я впевнений, що все краще ще попереду.

 

 



© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org