Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Апарат Верховної Ради приховує штатний розпис. ОПОРА подала до суду

Апарат Верховної Ради приховує штатний розпис. ОПОРА подала до суду

Апарат Верховної Ради приховує штатний розпис. ОПОРА подала до суду

Верховна Рада відмовляється оприлюднити інформацію про посадових осіб Апарату та вказати розмір їхньої заробітньої плати, посилаючись на те, що це є внутрішньоорганізаційний акт, який не підлягаю розголошенню.

27 березня Громадянська мережа ОПОРА надсилала запит з проханням надати копію штатного розпису Апарату Верховної Ради України, включаючи усі його структурні підрозділи, чинного станом на дату надання відповіді, із деталізацією по структурних підрозділах та із зазначенням усіх посад Апарату Верховної Ради України та розміром заробітної плати щодо кожної посади Апарату Верховної Ради.

З Апарату Верховної Ради надійшла відповідь: «штатний розпис – це внутрішньо-організаційний акт і не підлягає наданню для ознайомлення за запитами».

Проте варто нагадати, що у січні 2012 року Окружний адміністративний суд Києва розглядав ідентичну справу – Мін'юст відмовився надати штатний розпис Департаменту міжнародного права та співробітництва і Управління європейської інтеграції цього департаменту. Причина подібна до тієї, яку вказали в апараті Ради мережі ОПОРА. Суд виніс рішення: визнати протиправною відмову Міністерства юстиції України і зобов'язав надати копії запитуваних позивачем документів. 

Мін'юст подав касацію до Вищогоадмінсуду. На що отримав відмову і тлумачення: фінансування виплат заробітної плати працівників Міністерства юстиції України здійснюється за рахунок бюджетних коштів, штатний розпис не передбачає зазначення персональних даних осіб, які займають відповідні посади за цим штатним розписом, а тому, не є інформацією конфіденційною або інформацією з обмеженим доступом. ВАСУ постановив – рішення суду першої інстанції залишити без змін.

Варто додати, що 10 квітня журналістка програми «Дорогі депутати» телеканалу ТВі Юлія Банкова надіслала подібний запит до Апарату Верховної Ради зі згадкою про вищезазначені рішення судів. Однак журналістка отримала таку ж відповідь, яка була надіслана ОПОРІ.

12 квітня Окружний Адміністративний Суд міста Києва відкрив провадження в адміністративній справі проти Апарату Верховної Ради за позовом Громадянської мережі ОПОРА. ОПОРА позивається до суду на Апарат ВР з проханням визнати протиправною відмову у наданні запитуваної інформації та забов’язати вчинити відповідні дії.  Попереднє слухання у відповідній справі відбудеться 25 квітня о 14.00 в приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою, вул. Хрещатик, 10, ІІІ поверх, зал №7.© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org