Березнь: Депутати найбільше переймалися економікою та фінансами
249 законопроектів і постанов зареєстрували депутати у березні 2013 року. З них 83 законопроекти стосувалися економіки, фінансів та господарювання. Громадянська мережа ОПОРА продовжує відслідковувати та аналізувати законотворчу активність народних депутатів Верховної Ради VII скликання.
Партія регіонів вже другий місяць поспіль лідирує за кількістю зареєстрованих законопроектів. У березні 2013 року депутати фракції Партії регіонів зареєстрували 86 проектів законів та постанов різного спрямування. На другому місці ВО «Батьківщина», яка зареєструвала 64 законопроекти. Березень для «Свободи» і «УДАРу» виявився найпродуктивнішим місяцем у законотворчості. Депутати від ВО «Свобода» зареєстрували у Верховній Раді 20 проектів законодавчих актів (11 законопроектів і 9 проектів постанов) – найбільший їхній показник за останні 4 місяці. Депутати фракції «УДАР» зареєстрували 17 законодавчих актів (12 законопроектів і 5 проектів постанов), що теж є найвищим показником за кілька перших місяців законотворчої роботи депутатів «УДАРу». Найменш активною у законотворчості була Комуністична партія України, яка зареєструвала всього 13 законопроектів за березень.
Галузі та політики, якими найбільше переймались депутати, відрізнялись залежно від фракції. Партія регіонів була зорієнтована на законотворчу діяльність у сфері економіки, фінансів та господарювання і зареєструвала 38 профільних законопроектів. Цією ж темою найбільше переймалась і ВО «Батьківщина» – було зареєстровано 23 законопроекти. Серед пріоритетів «Свободи» – екологічна ситуація (9 законопроектів). «УДАР» переймався правоохоронною системою (8 законопроектів). КПУ зосередила законотворчу активність на питаннях соціальної політики та стандартів (6 законопроектів), як і позафракційні депутати (14 законопроектів).
Позафракційні депутати внесли 32 законопроекти, серед яких домінує соціальна складова (14 проектів). У березні 2013 року було зареєстровано 102 законопроекти, авторами яких одночасно виступили члени різних фракцій. 74 або 75 % цих законопроектів стосувалися проголошення позачергових місцевих виборів або кадрових рішень у судовій системі.
Резонанс міжфракційних законопроектів суттєво знизився, у порівнянні з груднем 2012 – лютим 2013 рр. Це пов’язано з тим, що три опозиційні фракції вже зареєстрували спільні законопроекти. Міжфракційні законопроекти все більше набувають вузькогалузевої специфіки та позбавляються політичної актуальності. Поза тим, зберігається проявлена у попередні місяці зацікавленість членів різних фракцій у розробці проектів, які стосуються протидії корупції та підвищення прозорості функціонування органів влади.
Найбільш активними законотворцями в межах усього парламенту виявились два представники «Батьківщини», а саме, Арсеній Яценюк (22 законопроекти) та Павло Петренко (21). Сергій Ківаловіз Партії регіонів був автором 15 законопроектів. По 13 проектів законів зареєстрували Андрій Пишний з «Батьківщини» і Голова ВРУ Володимир Рибак. Ірина Сех (ВО «Свобода») у березні була автором 10 законопроектів.
У березні ВРУ прийняла 125 постанов, більшість з яких стосувалась призначення позачергових виборів сільських та селищних голів.