Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Чи можна вносити зміни до списку виборців в день голосування?

Чи можна вносити зміни до списку виборців в день голосування?

Чи можна вносити зміни до списку виборців в день голосування?

28 жовтня кожен виборець, що прийде на дільницю та не знайде свого прізвища у списках, повинен орієнтуватись на нові законодавчі норми. На жаль, часу на відновлення активного права голосу через суд не залишилось.

Відповідно до чинного Закону «Про вибори народних депутатів України» (ч.2 ст.42) у день голосування зміни до уточненого списку виборців вносяться виключно на підставі рішення суду. Однак відповідну позовну заяву в суд виборцю необхідно було подати за 2 дні до дня голосування (ст.173 Кодексу адміністративного судочинства України). Тобто, 25 жовтня - останній день, коли суд міг прийняти від виборця позов та винести рішення щодо внесення змін у списки виборців. Сьогодні (28 жовтня) суди не розглядають адміністративні справи щодо уточнення списку виборців. Тому ті виборці, які прийшли на дільницю і не виявили себе у списку, фактично не зможуть проголосувати чи звернутися з претензією  до суду.

В день голосування голова, його заступник або секретар ДВК виправляють лише неточності або технічні описки в уточненому списку виборців (неправильне написання прізвища, власного імені, дати народження, по батькові, номера будинку, квартири, місця проживання) у разі, коли незалежно від описок є зрозумілим, що до списку виборців внесено саме того виборця, який прибув для голосування.© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org