Чумак Світлана Олександрівна
Одномандатний виборчий округ | 27 |
Партія, що висунула | Комуністична партія України |
Номер та дата реєстрації документів в ЦВК | 5418 від 31.07.2012 |
Номер та дата рішення про реєстрацію кандидатом | 136 від 03.08.2012 |
Відомості про кандидата | народилася 28 жовтня 1983 року в селі Манвелівка Васильківського району Дніпропетровської області, громадянка України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, дитячий лікар-хірург, обласна дитяча клінічна лікарня міста Дніпропетровська, член Комуністичної партії України, проживає в місті Дніпропетровську, судимість відсутня, суб’єкт висування – Комуністична партія України. |
Передвиборна програма
кандидата у народні депутати України
в одномандатному виборчому окрузі №27
Чумак Світлани Олександрівни
Моя мета, як і мета всіх кандидатів від КПУ – створення в Дніпропетровську гідних умов проживання для всіх мешканців, а не тільки для купки багатіїв. Депутати-комуністи, наділені довірою виборців і відповідальні перед ними і партією, зможуть навести в місті порядок силою єдності всіх, хто трудиться, а не паразитує, силою єдності своєї команди.
Існуюча система влади відбирає у людей головне право – право на життя. Галопуюче зростання цін на продукти і ліки, вартості комунальних послуг при низькому рівні зарплат і пенсій, тотальному безробітті призводить до масового зубожіння населення. Це повною мірою стосується виборців мого округу. Крім того, рельєфно позначаються наступні проблеми округу (з урахуванням наявності дев’яти найбільших вузів, великої кількості молоді, інтелігенції):
Система охорони здоров'я стрімко знищується так званою «реформою медицини». Закриваються лікарні (а це – пряме порушення Конституції), скорочуються лікарські посади, що веде до зниження якості надання медичної допомоги та її доступності.
Криза інституту сім'ї проявляється зростанням кількості розлучень і зниженням народжуваності.
Проблема системи освіти (пов'язана із приєднанням до Болонського процесу) веде до деградації, розриву між теорією і практикою, підготовки кадрів для рутинної, алгоритмічної праці, руйнування усталеної системи вищої освіти і присвоєння вчених ступенів, що загрожує «витоком умів» за кордон. Все це посилюється тяжким матеріальним становищем українських вузів.
Пропоную реалізацію конкретних напрямів програми подолання зазначених проблем:
1. Невідкладно домогтися прийняття законодавчої норми права, спрямованої на надання державних соціальних пільг, прав і гарантій з оплати житла і комунальних послуг для найбільш вразливих категорій населення. Зокрема інваліди, сім'ї, що мають дітей-інвалідів, багатодітні сім'ї повинні мати знижку в розмірі 50% на оплату житлового приміщення в будинках державного або муніципального житлового фонду та оплату комунальних послуг незалежно від приналежності житлового фонду, а в житлових будинках без центрального опалення – на вартість палива, придбаного в межах норм, встановлених для продажу населенню.
Домагатися додаткових знижок на господарські товари, медикаменти та продукти для пенсіонерів.
Регулярно проводити вивчення матеріально-побутових умов життя інвалідів, непрацюючих пенсіонерів похилого віку з метою надання адресної допомоги нужденним.
Організувати планове оздоровлення в санаторіях області громадян похилого віку.
2. Відродити систему охорони здоров'я на основі впровадження страхової медицини. Впровадити державне обов'язкове медичне страхування, здатне забезпечити реалізацію принципу солідарності в системі охорони здоров'я, коли більш багаті платять за менш забезпечених членів суспільства, здорові за хворих, ті, що працюють – за тих, хто втратив роботу.
3. Розвиток науково-освітньої стратегії необхідно пов'язати зі стратегією національної безпеки. Домагатися зміцнення наукового потенціалу, забезпечення гідної оплати праці науковим працівникам, підвищення стипендій студентству. Інтеграцію в Болонський процес проводити з урахуванням вітчизняних освітніх традицій, менталітету, культури.
Проведені заходи, в контексті політичної лінії КПУ, забезпечать втілення в життя тих змін, які ляжуть в основу справедливого майбутнього. Чітке розуміння потреб і сподівань народних мас, опора на волевиявлення і підтримку трудящих, монолітність партійних рядів забезпечить реалізацію нового курсу.