Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » ЦВК затвердила зміст виборчого бюлетеню

ЦВК затвердила зміст виборчого бюлетеню

ЦВК затвердила зміст виборчого бюлетеню

21 серпня 2012 року Центральна виборча комісія організувала жеребкування серед 22 політичних партій, які зареєстрували списки кандидатів в загальнодержавному багатомандатному окрузі. Таким чином, зміст одного з двох бюлетенів, які отримає виборець в день голосування 28 жовтня став публічним

Під час засідання проводилась протокольна відео зйомка, направлена на фіксування вього, що відбувалося в залі засідання, навколо двох барабанів із конвертами. Було проведено два жеребкування. Під час першого, представники кандидатів почергово доставали з барабану закриті конверти та оголошували число, відповідно до якого формувалася черга претендентів на другий конверт. Далі, вже у встановленому порядку довірені особи підходили до другого барабану та діставали номер партії, за яким вона буде надрукована в бюлетені.

Спостерігачі ОПОРИ відзначають прозорість процесу та відповідність дій членам комісії закону і постанові ЦВК від 23 березня (№56), яка і встановлювала порядок жеребкування. ОПОРА сподівається, що під час формування Окружних виборчих комісій жеребкування відбуватиметься настільки ж злагоджено.

Нагадуємо, що всього у списках 22 партій зареєстровано 2643 кандидати, а у виборчому списку буде надруковано дані лише перших 5 номерів кожної з політичних сил. Цікавим є те, що ВО «Батьківщина» та Партія регіонів знаходяться у списку поруч, відповідно 19 та 20 номерами.

Порядок партій в бюлетені виглядатиме наступним чином:

© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org