Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Дайджест новин ОПОРИ станом на 19.00

Дайджест новин ОПОРИ станом на 19.00

Дайджест новин ОПОРИ станом на 19.00

У Донецькій області чинять тиск на спостерігачів ОПОРИ та членів ДВК

 На виборчих дільницях № 141971 (ОВО № 41) та № 141812 (ВО № 44) незаконно за допомогою правоохоронців члени ДВК вивели спостерігачів ОПОРИ із приміщення виборчої дільниці. Спостерігачі на цих дільницях виявили спроби невідомих осіб неодноразово проголосувати на цій дільниці.

На окремих дільницях ОВО №44 чиниться тиск на спостерігачів від ДОО ВГО Комітет виборців України, що діють в межах всеукраїнського спостереження Громадянської мережі ОПОРА. Порушення зафіксовано на  виборчих дільниця №№ 141812 (вул. Купріна, 156) та 141771 (вул. Островського, 29). Погрожували спостерігачам ОПОРИ. Погрози почали лунати тоді, коли спостерігачі помітили, що деякі виборці голосують по кілька разів. Вони звернулись до ДВК, щоб переглянути документи цих виборців, проте члени комісії їм відмовили. Після цього на дільниці 141812 спостерігач від Партії регіонів почав погрожувати журналістові видання «Точка опори». Подібна ситуація з погрозами щодо представників «ОПОРИ» повторилась і на дільниці 141771.

Офіційний спостерігач від кандидата-самовисуванця Володимира Поддубного на дільниці №140704 (ОВО № 52, м.Дзержинськ) повідомив, що йому погрожували невідомі особи. Він розповів, що коли вийшов на вулицю подихати повітрям, до нього під’їхала чорна машина. З авто вийшов невідомий, який здалеку показав декілька посвідчень та почав погрожувати. Спостерігач злякався та  залишив виборчу дільницю. Подібний інцидент зафіксовано в тому ж окрузі. На виборчій дільниці №140708 (вул Свердлова, 49) кореспондент видання "Чистая правда" побачила, що голова комісії вийшла на вулицю. Журналістка пішла за нею і побачила, що жінка спілкувалась з двома хлопцями, які вийшли з чорної машини. Після цього один з них підійшов до кореспондента і попросив показати посвідчення, після чого забрав документ і розірвав його. Другий невідомий показав пачку посвідчень і сказав: "Йди та поклич спостерігачів, хай наступні виходять". Журналістка злякалась та пішла з дільниці.

Дільниця № 141626 у Будьоннівського району Донецька (приміщення школи № 142, вул. Благоустроєнна, 17) стала однією з найпроблемніших у місті. Крім того, що у них горіли бюлетені, бо сейф довелося відкривати «болгаркою», не обійшлося і без інших скандалів.  Голову комісії, Наталю Кофанову з самого ранку намагались відсторонити від головування. Першою причиною стали загублені ключі від сейфу. Після врегулювання цієї ситуації, тиск на Кофанову за її словами продовжився. «У мене вимагали віддати секретареві печатку і відсторонитися від роботи дільниці, - розповідає Кофанова. – Високих молодий чоловік у чорних окулярах, мені потім сказали, що це наче заступник голови виконкому, привселюдно заявляв, що я п’яна». Кофанову від обов’язків за те, що вона «тримала печатку в кишені куртки, постійно знаходиться за межами дільниці і ходила по коридорам».  Проте, Наталя Кофанова вважає, що всі ці дії спрямовані на те, щоб не дозволити їй застерігати порушення виборчого законодавства на дільниці. «Днями до мене приходив чоловік і пропонував гроші, показував на руках, тому я не вдивлялась, що там за сума, - розповідає Кофанова. – Мені пропонували у день виборів «захворіти», ще пропонували зробити ремонт. Потім все перевелось на погрози».

 

Суми: Виборцям дзвонять із штабу одного з кандидатів

В Сумах із номеру мобільного телефону 066 735 15 10 дзвонить виборцям якась дівчина та просить їх прийти і проголосувати за само висуванця по округу №157 Анатолія Єпіфанова. Про це спостерігачу Громадянської мережі ОПОРА повідомив виборець.

Щоб перевірити інформацію, ми подзвонили на вказаний номер, вказавши, що з нього є кілька пропущених дзвінків.

Дівчина відповіла:

  • Я вам звонила. Я из штаба Анатолия Александровича Епифанова. И хотіла бы наповнить вам, что сегодня выборы. Если вы еще не ходили на свой избирательных участок, не голосовали, то прийдите, пожалуйста, проголосуйте. 

 

Запоріжжя: Бюлетені на дільниці № 231001 можуть визнати недійсними

До довготермінового спостерігача ОПОРИ по виборчому округу № 76 Тетяни Єрохіної надійшла інформація,  що на виборчих бюлетенях однієї з дільниць не проставили штамп «вибув» навпроти партії УРП «Собор». Голова ДВК Василь Дрикало повідомив, що таких бюлетенів може бути близько чотирьохсот, а отже їх можуть визнати недійсними. Згідно ст. 92 Закону України «Про вибори народних депутатів», бюлетені дільнична виборча комісія може визнати недійсними.

На інших дільницях виборчого округу № 76, де працюють спостерігачі ОПОРИ, такі факти не зафіксували.

Джерело в окружній комісії говорить, що найбільш проблемних дільниць по цьому округу всього 3, одна з яких - № 231001.

Як зазначила заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна, подібні випадки відбулись не лише в Запорізькій області, але й в більшості областей України.

Запоріжжя:  В Інзовці чоловік кинув до скриньки бюлетень разом зі списками

 На дільниці № 230511 у с.Інзовка Приморського району Запорізької області (ТВО № 81) виборець помилково захопив бюлетень разом зі списком виборців та кинув  усе до виборчої скриньки. За повідомленням довготермінового спостерігача ОПОРИ на цьому окрузі Світални Лазуренко, через цю несподівану ситуацію, скриньку опломбували, наразі ДВК очікує на рішення окружної комісії. Поки що виборці з того списку, який помилково вкинули до урни, не мають можливості проголосувати.

 

 

Миколаїв: На ДВК №480771 різниця в даних спостерігачів та комісії зросла до 120 осіб

На ДВК №480771 (127 округ) спостерігач від ОПОРИ разом зі спостерігачем від КПУ станом на 17.35 нарахували близько 630 виборців, які взяли участь в голосуванні. Але за інформацією комісії проголосувало на 120 осіб більше.

Як повідомляла ОПОРА раніше, станом на 11.45 ця різниця становила 51 особу. 

Як повідомляють інші спостерігачі, подібних випадків на інших дільницях області не зафіксовано.

 

Тернопільщина: Через голову ДВК не знайшли себе у списках.

На виборчому окрузі №163, на дільниці 611163, 14 осіб не знайшли себе у списках виборців. Хоча, люди заздалегідь подали заяви на включення себе у списки, адже вони прописані та проживають за даною адресою, заявляють спостерігачі ОПОРИ. Дана дільниця розташована у гуртожитку Тернопільського комбайнового заводу, відповідно, ті хто має проголосувати – мешканці гуртожитку. Незважаючи на те, що тернополяни перевіривши себе у списках виборців, і не знайшовши свого прізвища, подали відповідну заяву голові ДВК, який є представником Партії Регіонів, у строки, передбачених законодавством, ситуація не змінилася. Реакція від голови ДВК надійшла із запізненням. Адже, він мав подати прізвища у списки до 19 жовтня, а зробив це лише 23 жовтня.

Львівщина: Урочисті вибори на Брідщині

На дільниці у селі Лешнів Бродівського району день виборів розпочався урочисто. Члени комісії співали гімн під музичний супровід баяну, а виборці, які цього року вперше голосували – розповідали вірш про те, що кожному слід виконати громадянський обов’язок та проголосувати. 18-річні виборці проголосували першими, за ними – інші мешканці села. Окрім цього, на дільницю завітав весільний кортеж, який святкував гуляння у сусідньому кафе. Молоді та дружби у святковому вбранні проголосували та відразу ж на дільниці отримували подарунки. 

 

Тернопільщина: У психлікарні проголосувало більша аніж було в списках

У Тернополі у окрузі №163, в обласній психіатричній лікарні головний лікар не подав списки хворих у ДВК. Комісія формувала списки тих, хто голосуватиме у закладі за поданням завідуючих відділення даної лікарні, заявляють спостерігачі ОПОРИ. У результаті, список налічував 280 осіб, тоді як на станом на 16 годину проголосували вже 360 хворих. Бюлетенів на дану дільницю було надано близько 800, тобто майже стільки, скільки є ліжко-місць у лікарні. 

Івано-Франківськ: Виборці плутають справжнього Олександра Сича з «клоном»

На Прикарпатті люди плутаються у бюлетенях. Як повідомили ОПОРІ, старшій жінці після голосування стало зле, коли вона дізналася, що проголосувала «не за того Сича». На виборчому окрузі №83 (центр - Івано-Франківськ) були зафіксовані випадки, коли виборці плутали в бюлетені кандидатів на прізвище Сич, інформує КВУ. "Деякі писали заяву на заміну бюлетеня, деякі ні", - розповів голова КВУ в Івано-Франківській області Юрій Лисюк. Сьогодні в Івано-Франківську на дільниці 260880 член комісії при видачі бюлетенів наголошував кожному виборцю, що у бюлетені є два Сича : Володимирович та Максимович, і нагадував, що другий – справжній. Спостерігачі склали акт про порушення.

Івано-Франківщина: ОПОРА виявила ручки зі зникаючим чорнилом у Яремчі та Надвірній

Як повідомляють спостергіачі ОПОРИ, ручки з чорнилом, що зникає через 20 хвилин після писання ними, зявились на дільницях у Яремчі та Надвірній. На дільниці № 261025 три ручки знайшли у коридорі біля входу на дільницю. Через 5 хвилин напис, зроблений ними, почав зникати, а через 20 хвилин зник повністю. У Надвірній на дільниці № 260476 таку ж ручку знайшли поблизу дільниці.

 

Волинь: У Горохівському районі виборці проголосували двічі

 У селі Борочиче Горохівського району (ВД № 07014) двоє виборців проголосувало за себе двічі.Спостерігачі ОПОРИ зафіксували, як два виборця проголосувало на дільниці двічі. Так, вони помітили що один чоловік проголосував близько обіду, а потім через певний час знову прийшов на дільницю, де йому видали ще один бюлетень. Це ж зробила ще одна жінка-виборець. На запитання спостерігача до члена комісії, чи не здалося йому, що ті люди голосували уже, член комісії не відреагував.

 

Львів: Спостерігач від кандидата «штампує» акти про порушення

На дільниці №462115 (ВО №118) спостерігач від кандидата Богдана Дубневича за день встиг скласти більше семи актів про порушення, яких не існує. Офіційні спостерігачі від політичних партій, кандидатів та громадських організацій наділені правом складати акти у випадках, якщо вони зафіксували правопорушення на дільниці. Такі акти доводяться до відома голові комісії та пропонується усунути порушення. Проте, на дільниці, що на вул. Лінкольна, 23, офіційний спостерігач від кандидата Дубневича Б. В. складає акти щодо порушень, які виявляє лише він та які на дільниці не траплялися. Таких актів спостерігач уже встиг скласти більше семи. За словами спостерігачів Громадянської мережа ОПОРА, які знаходяться на дільниці, чоловік не повідомляє комісію про виявлені порушення, а лише викладає їх у письмовій формі. У ролі свідків спостерігач залучає невідомих осіб. Для підписання останнього акту, невідомий зайшов на дільницю, підписав акт та вийшов. Нагадаємо, що виборець має право перебувати на дільниці лише протягом часу потрібно для голосування (ст. 85, ч.4 ЗУ «Про вибори народних депутатів»). Члени комісії також не повідомлені про акти, складені спостерігачем від Дубневича. Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА склали акт про правопорушення щодо перебування невідомої особи на виборчій дільниці та зараз готують заяву в ДВК щодо факту порушення.

 

Київ: Жителька будинку на Лісовому проспекті не знайшла своєї дільниці

Жителька Деснянського району міста Києва не знайшла свого будинку у списках виборців.

 Мешканка будинку за адресою Лісовий проспект, 6 не змогла знайти свого будинку у списку виборців ДВК №800317. Саме з цієї дільниці жінка отримала запрошення на вибори. Напередодні вона також перевіряла свою наявність у списку,  писала заяву пор виправлення помилки у написанні прізвища. Разом з тим в день виборів у списках був відсутній весь її будинок. Члени комісії порадили піти на сусідню дільницю під номером 800318. На дільниці №800318 її відіслали до №800319.

Водночас на сайті ЦВК зазначено, що мешканці будинку за адресою Лісовий проспект, 6 голосують на дільниці 800317.

(http://cvk.gov.ua/vnd2012/wp029pt001f01=900pid100=80pf7331=215.html)

 

Київщина: На ОВК 97 з’явились невідомі «технічні» працівники

 На окружній виборчій комісії 97 «працюють» двадцять молодиків спортивної статури з бейджами «технічні працівники»

 На прохання пред’явити будь-який документ, котрий посвідчував би особи чи підтверджував, що ці люди дійсно мають право знаходитись на ОВК довготерміновий спостерігач Громадянської мережі ОПОРА отримує у відповідь мовчання.

 Ні журналісти, ні уповноважені особи від кандидатів за весь день не змогли дізнатись, яким чином на ОВК 97 збільшилась кількість технічних працівників. Голова окружної виборчої комісії та члени не дають жодних пояснень.

 

Через помилки членів ДВК 300 осіб голосували даремно

Спостерігачі ОПОРИ виявили факт маніпуляцій із виборчими бюлетенями у селах 154 виборчого округу. У селі Боремель та Набережна Демидівського району члени дільничних комісій вчасно не поставили позначку про вибуття партії Собор на бюлетенях для голосування у багатомандатному окрузі. Помилку було виявлено після обіду. На той час у двох селах району встигло проголосувати близько трьохсот осіб.

Згідно виборчого законодавства, відсутність позначки про вибуття суб’єкту виборчого законодавства є підставою для визнання бюлетеня недійсним. Тобто, через помилку членів ДВК мешканці сіл голосували даремно.

Голови дільничних комісій відмовилися коментувати ситуацію на камеру. Однак, в неофіційній розмові повідомили, що Окружна виборча комісія не попередила їх про вибуття партії «Собор». Голови ОВК також розповіли, що в окружній комісії їх запевнили у тому, що голоси громадян не пропадуть. З їх слів, недійсними вважатимуться лише ті бюлетені де голос віддано за партію «Собор».

 

Ще 400 бюлетенів не врахують у 154 окрузі

Про чергове порушення на дільницях Демидівського району спостерігачів ОПОРИ повідомили представники партії УДАР. За інформацією представників суб’єкту виборчого процесу, на дільницях у селі Боремель та Набережне члени ДВК видавали громадянам бюлетені без печаток із даними дільниці. Згідно законодавства, відсутність штампу на бюлетені є підставою для того, щоб визнати його таким, що не підлягає врахуванню. Загалом на двох дільницях виявлено близько 400 таких бюлетенів. Через помилку комісії, голоси віддані громадянами за певних кандидатів та партії не будуть враховані під час встановлення результатів голосування.

 

Фальсифікації на дільницях Рівного

Спостерігачі ОПОРИ отримали інформацію про те, що на дільницях виборчого округу №152 – Рівне працюють мічені особи. Спостерігачів попередили, що на різних ДВК зустрічаються люди, одягнені у яскравий синій або бірюзовий одяг. Перевіряючи отриману інформацію, спостерігачі виявили у складі комісій окремих осіб, що підходили під опис. На чотирьох із дев’яти перевірених дільницях були особи одягнені у яскраво синій одяг. При цьому, на одній із дільниць, що знаходиться у приміщенні НВК «Колегіум» у Рівному, зафіксовано три випадки фальсифікацій. Прийшовши на дільницю, двоє громадян виявили, що за них уже проголосували невідомі особи. Ще один мешканець обласного центру знайшов у списках проголосувавши свого сина, який, зі слів батька, ще не голосував.

 

Кандидат у народні депутати «годує» ОВК

У окружну виборчу комісію № 195, що в м. Черкаси,  сьогодні завітав кандидат-мажиритарник, член Партії регіонів, який йде самовисуванням у зазначеному окрузі, Володимир Зубик і декілька його молодих помічників. Вони занесли у приміщення ОВК пакунки з продуктами харчування для її членів. У пакунках були батони, мінеральна вода та ін.

Громадянська мережа ОПОРА розцінює такі дії як непрямий підкуп виборців, адже відповідно до п. 13 ст. 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України» «Забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора партії, за умови, що вартість таких товарів не перевищує три відсотки мінімального розміру заробітної плати), послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей. Така передвиборна агітація або надання виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати за або не голосувати за певну партію чи кандидата у депутати або згадуванням назви партії чи імені кандидата, є непрямим підкупом виборців.

 

Черкащина: За 1 годину ДВК «обслужило» 60 виборців, які голосують вдома

Члени дільничної виборчої комісії № 710510 с. Балаклея у Смілянському районі Черкаської області (198 ОВК) встигли побувати у шести десятків виборців, які голосують вдома, всього за одну годину. Тобто, щоб завітати до оселі 60-ти осіб, на одного виборця вони витратили по 1 хвилині.

 

У Хмельницькому суд заборонив мирні зібрання

У Хмельницькому з 28 жовтня по 11 листопада заборонені всі мирні зібрання громадян. Рішення про це ухвалив Хмельницький окружний адміністративний суд за позовом Хмельницької міської ради до ГО «Астрея». Таким чином протягом двох тижнів, починаючи із дня голосування на виборах депутатів Верховної Ради України, поза законом будуть усі зібрання громадян у складі ініціативних груп, громадських організацій і політичних партій як опозиційного, так і провладного крила.

Цікаво, що судове провадження відбулося в умовах кулуарності, розпочавшись о 23:00 у суботу, перед днем виборів. Позивач же звернувся до суду за 35 хвилин до того, і з боку відповідача на засідання суду не з’явився ніхто. Провадження закінчилося о 23:30.

Таким чином міська влада відповіла на заявку громадської організації, яка повідомила про початок безстрокової мирної акції «Захистимо свій вибір». Упродовж акції планувалося встановити намети, звукову апаратуру й демонстраційні екрани на майданчиках перед приміщеннями окружних виборчих комісій та в кількох людних місцях обласного центру.

Суд вважає, що проведення подібних акцій перешкоджало б роботі окружкомів і доступові до них членів дільничних комісій та інших суб’єктів виборчого процесу, а також заважатиме санітарному і епідеміологічному благополуччю населення.© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org