Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » День виборів 28 жовтня: країна на старті!

День виборів 28 жовтня: країна на старті!

День виборів 28 жовтня: країна на старті!

Найбільшу кількість кандидатів зареєстровано у 95 окрузі (Київська область, центр – місто Ірпінь), де змагаються за голоси виборців 40 кандидатів. Найкоротший бюлетень, в якому фігуруватиме лише три прізвища – 70-й з центром у місті Свалява. Київська область також є рекордсменом серед регіонів, де від участі у виборах відмовилась найбільша кількість кандидатів. У окрузі №90 (Біла Церква) аж 33 кандидати написали власноручно заяви, а ЦВК скасувала їх реєстрацію протягом кампанії, тому білоцерківський округ зазнав найбільше втрат до дня голосування.

DVK_28_zhovtnya

Офіційна кампанія тривала 90 днів та завершиться за 15 днів після оприлюднення Центральною виборчою комісією офіційних результатів.

Найбільша кількість виборчих дільниць – у окрузі №165 (Тернопільська область, центр – Зборів), де голосування організовуватимуть 311 виборчих комісій. А от найбільш компактно проживають громадяни з правом голосу в Запоріжжі (округ №77) та Києві (округ №213), де утворено 73 дільниці.

kandydaty_28_zhovtnya

Найбільша явка протягом останніх 3 парламентських кампаній була зафіксована у 2002 році – 69,26%. У 2006 кількість виборців, що прийшли проголосувати на дільниці становила 62,36%, а от у 2007 році явка знову почала зростати – до 67,19%.

28_zhovtnya_Yavka

29 жовтня о 9:30 в приміщенні інформаційного агентства УНІАН за адресою вул. Хрещатик, 4 відбудеться прес-конференція Громадянської мережі ОПОРИ «Хто потрапить у парламент. Підсумки спостереження ОПОРИ».
Також нагадуємо, під час виборів народних депутатів України до Верховної Ради України, Громадянська мережа ОПОРА реалізовує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організовує швидкий статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами у 10 одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюють спостерігачі ОПОРИ та сьогодні, до них приєднається ще 3 500 активістів. В день голосування продовжує свою роботу інтерактивні мапа порушень oporaua.org.© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org