Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Дніпропетровщина: Кандидати спростовують результати виборів на окрузі № 26

Дніпропетровщина: Кандидати спростовують результати виборів на окрузі № 26

Дніпропетровщина: Кандидати спростовують результати виборів на окрузі № 26

28 жовтня на засіданні ОВК №26 кандидати Олексій Чеберда (ВО «Батьківщина») та Наталія Власова  (Опозиційний блок) звернулись з відкритими заявами до Центральної виборчої комісії з вимогою про визнання виборів в окрузі №26 недійсними.

«Я звертаюсь до ЦВК з метою визнати результати виборів по округу №26 недійсними. Вибори на дільницях і робота окружній комісії повністю не відповідали принципам демократії та вимогам сучасного виборчого законодавства України, яке повинно сприяти вільному волевиявленню громадян. Нашими спостерігачами були зафіксовані чисельні порушення, а саме: велика кількість пошкоджених бюлетенів як за партії, так і за кандидатів; спроба винести за межі дільниці незаповнені бюлетені; відволікання членів дільничної комісії з метою здійснення фальсифікацій, тощо», - зазначив О. Чеберда.

У своєму офіційному зверненні кандидат повідомив і про те, що на дільниці округу було подано близько 75 скарг і велика кількість актів про порушення, та станом на 12:00 29 жовтня жодна з них окружною комісією не розглянута. Дані про результати голосування вже передані на сервер ЦВК без урахування вищеназваних документів, які можуть суттєво вплинути на результати голосування. Члени окружної комісії особисто складали уточнені протоколи дільничних комісій. Із порушенням законодавства проходило і транспортування виборчої документації, яку привозили в непрозорих коробках, без опису. Було незрозуміло, що там знаходиться: чи зіпсовані, чи враховані бюлетені. На засіданні ОВК №26 проходило голосування без наявності кворуму. Більшість фалсифікацій, за словами О. Чеберди, відбувається на користь провладного кандидата Андрія Денисенка.

Довірена особа О. Чеберди Євген Кривенко повідомив, що вони мають близько 150 скарг на грубі порушення в роботі ОВК. О 03:00 28 жовтня зафіксовано факт прямого підкупу члена ОВК. Зазнала тиску трьох членів ОВК і голова комісії Людмила Кацапова (комуністична партія) - їй погрожували спалити бюлетені, якщо вона не буде піднімати «потрібні» питання. Довірена особа кандидата зауважив, що неодноразово звертав увагу членів ОВК на чисельні порушення, але відповідної реакції не було.  «Ми маємо докази, за якими 70%  від складу ОВК можна притягти до кримінальної відповідальності», - повідомив Є. Кривенко.

Кандидат в депутати, керівник виборчого штабу ВО «Батьківщина» Віктор Ужва повідомив: «Перша дільниця, яку я відвідав (№121108) розпочала роботу з порушень: чоловік і дружина демонстрували бюлетені і радились, за кого голосувати. Відсутність спостерігачів від певних політичних сил, непрямо, але свідчать про те, що деякі члени ДВК дають змогу голосувати за схемою «каруселі». Я бачив по 15-17 представників влади на дільницях, це говорить про те, що стара система зберіглась».

Велику кількість порушень закону на виборах в окрузі №26 підтверджує і кандидат в депутати Н. Власова.

Масових порушень закону ОПОРОЮ зафіксовано не було, але робота комісії відзначилась великою кількістю уточнених протоколів – 35 з 75. Мали місце й процедурні порушення, так членами комісії одночасно розглядались по декілька протоколів. На зауваження спостерігача ОПОРИ члени комісії не реагували посилаючись на те, що вищевказані дії ніяк не порушують закону. © ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org