Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Дніпропетровська міська виборча комісія саботує виборчий процес

Дніпропетровська міська виборча комісія саботує виборчий процес

Дніпропетровська міська виборча комісія саботує виборчий процес

Кількість фактів про порушення Закону України "Про місцеві вибори" Дніпропетровською міською виборчою комісією зростає щодня. Сьогодні мінімально необхідною кількістю голосів комісія проігнорувала рішення судів у трьох справах і повторно відмовила в реєстрації суб'єктам виборчого процесу.

Останнім часом в Дніпропетровську вирують виборчі пристрасті. Не так давно Дніпропетровська міська виборча комісія відмовила в реєстрації кандидатам від партії "Відродження" та "Демократичний Альянс". Відмови було оскаржено в суді. Обидві судові інстанції визнали постанови ТВК про відмову в реєстрації незаконними і скасували їх та зобов'язали комісію повторно розглянути подані документи. Судові рішення набули законної сили 6 жовтня.

Засідання комісії, заплановане на 17:00 7 жовтня, з невідомих причин було перенесено на 8 жовтня. Незважаючи на те, що 7 жовтня спливає термін затвердження тексту виборчого бюлетеню. О 17 годині 7 жовтня в комісії не було чергових, а невдовзі пішла і секретар комісії. Таким чином, коли до комісії прибув державний виконавець, щоб повідомити посадових осіб ТВК про рішення судів, в комісії не було нікого, хто міг би прийняти це повідомлення. Про що державним виконавцем було складено відповідний акт. Також семеро членів комісії звернулися з вимогою скликання засідання комісії, на якому запропонували прийняти рішення щодо реєстрації кандидатів від вищеназваних партій та скарги на дії кандидата на посаду міського голови Олександра Вілкула.

Ввечері того ж дня стало відомо про рішення деяких партій замінити своїх представників у складі Дніпропетровської міської виборчої комісії. Радикальна партія Ляшка вивела зі складу комісії Сергія Забродіна, який вимагав від комісії діяти згідно з законодавством і ставив питання про фальсифікацію меж виборчих округів. Партія "Жінки за майбутнє" прийняла рішення замінити свого представника на Валентину Панкуліч, відомого в місті експерта з виборчих процесів.

У 2010 році Панкуліч Валентина Віталіївна вже була головою Дніпропетровської міської ТВК. Тоді в ніч підрахунку голосів міська виборча комісія виявилася заблокованою "тітушками", потрапити всередину комісії можна було лише за особистим дозволом керівництва комісії. У 2010 році на виборах міського голови переміг Іван Куліченко. Спостерігачі називають місцеві вибори 2010 року в Дніпропетровську найбруднішими за всю історію. На виборах народних депутатів 2014 року Валентина Панкуліч, разом зі Святославом Рябчуком, Наталією Волок, Юлією Ільїною, входила до складу окружної виборчої комісії в окрузі №28, на якому змагався і переміг кандидат від партії "Блок Петра Порошенка" Іван Куліченко. Рішення Валентини Панкуліч в ОВК №28 були приводом для звернення до міліції, прокуратури та СБУ. Н.Волок, С.Рябчук та Ю.Ільїна також входили або входять до складу Дніпропетровської міської виборчої комісії на місцевих виборах 2015 року.

Вже у 2015 році саме Валентина Панкуліч змінила місце розташування виборчої комісії, що було предметом розгляду в судах і викликало велике обурення у представників окремих партій та кандидатів. Валентину Панкуліч називають куратором виборчих комісій у Дніпропетровську від партії "Блок Петра Порошенка "СОЛІДАРНІСТЬ".

Крім названих осіб, були замінені ще двоє членів комісії. Але це не допомогло повернути роботу Дніпропетровської ТВК в законне русло.

Десятьма голосами комісія знову відмовила у реєстрації партіям "Відродження", "Демократичний Альянс" та кандидату на посаду міського голови від партії "Відродження" Анатолію Крупському. Причиною для відмови, цього разу, стали невідповідності в автобіографіях, що згідно з Законом України "Про місцеві вибори" не може бути причиною для відмови в реєстрації.

Саботаж комісії створює передумови для звинувачень у заангажованості та порушенні основоположних принципів виборчого процесу, щодо рівності суб'єктів та права бути обраним. Також комісія в незаконний спосіб відмовляє в реєстрації незалежних спостерігачів від ВГО "Громадянська мережа "ОПОРА".

 © ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org