Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Дорогі депутати від 12.04.2013

Дорогі депутати від 12.04.2013

Дорогі депутати від 12.04.2013

У парламенті назріває переворот: у грудні депутати розподілили комітети, але тепер їм захотілося їх "переділити". Відповідну постанову зареєстрував голова Регламентного комітету, "регіонал" Володимир Макеєнко, повідомили ведучі програми "Дорогі депутати" телеканалу ТВі. Відтак, активісти ОПОРИ проаналізували, хто від цих змін виграє, а хто програє?

Отже, станом на тепер, 19 комітетів з 29-ти – контролює парламентська більшість, Партія регіонів з комуністами. Вплив у чотирьох комітетах розподілено порівно між опозицією і більшістю.  Ще шість комітетів – контролює опозиція. 

Якщо зареєстровану Макеєнком постанову ухвалять, а її швидше за все ухвалять, оскільки це ініціатива парламентської більшості, то комітети розподіляться таким чином:

  • більшість отримає контроль над  22-ма комітетами;
  • не залишиться комітетів із рівними силами;
  • на 7 комітетів поширюватиметься вплив опозиції.

На перший погляд зміни ніби й не суттєві. Але насправді опозиція втрачає чотири досить серйозні комітети: комітет з питань аграрної політики та земельних відносин, комітет з питань Європейської інтеграції, комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи й комітет з питань охорони здоров’я.

"Але депутати хочуть настільки швидко переділити комітети, що іноді порушують навіть встановлені  ними ж правила", – наголосили ведучі "Дорогих депутатів".

Зокрема, це стосується кількості членів у комітетах. У грудні, під час розподілу комітетів, депутати постановили, що мінімальна кількість членів у комітеті може бути 9 парламентарів, а максимум – 30.

Після того ж, як постанову Макеєнка ухвалять, з’явиться два комітети, які перебирають або не добирають цю норму кількості депутатів. Це комітет з питань бюджету, у якому стане аж 36 депутатів, та комітет у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів, у якому залишиться всього 5 депутатів.

Сам собі господар: де народні обранці прогулюють засідання комітетів

"Дорогі депутати"з'ясовували, чому із 16 членів парламентського Комітету з євроінтеграції на засідання зібрались лише шестеро. На засіданні Комітету з питань євроінтеграції присутні експерти, посли та багато журналістів. А от зі 16 депутатів, які мали б бути на засіданні, з'явилося лише шестеро.

"Дорогі депутати"з'ясовували, чим зайняті депутати-прогульники. Проте виявилося, що навіть їхні помічники не завжди знають, чим зайняті слуги народу.

Верховна Ради України відмовила надати ОПОРІ штатний розпис, суми заробітніх плат та кількість працівників апарату ВР.© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org