Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Другий тур виборів мера Дніпропетровська: статистичні показники за даними паралельного підрахунку голосів ОПОРИ

Другий тур виборів мера Дніпропетровська: статистичні показники за даними паралельного підрахунку голосів ОПОРИ

Другий тур виборів мера Дніпропетровська: статистичні показники за даними паралельного підрахунку голосів ОПОРИ

Під час другого туру виборів міських голів 15 листопада найбільшу увагу українців привертали перегони у Дніпропетровську, де за посаду змагалися Борис Філатов та Олександр Вілкул. В обласному центрі Громадянська мережа ОПОРА проводила паралельний підрахунок голосів і на основі отриманих даних створила спеціальну інформаційну систему, де відтворені результати волевиявлення дніпропетровців на кожній дільниці та фінальний результат обох кандидатів.

15 листопада під час повторного голосування та при встановленні результатів офіційні спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА були присутні на 100% виборчих дільниць Дніпропетровська, тому похибка у показниках відсутня. Дані в режимі он-лайн надходили від спостерігачів, які протягом дня голосування та при встановленні результатів відстежували дотримання всіх виборчих процедур протягом ранкового засідання, дня голосування, здійснювали ППГ явки, аналізували порушення, контролювали дотримання процедури підрахунку голосів. Тому цифри для паралельного підрахунку голосів спостерігачі ОПОРИ отримували безпосередньо із первинних протоколів.

На основі отриманих даних ОПОРА розробила унікальну інформаційну систему, яка є досить легкою у користуванні. На спеціальній сторінці ви маєте змогу ознайомитись з:

Звертаємо вашу увагу, що у випадку, якщо на тій чи іншій дільниці відбулися значні порушення, або є підстави, що викликають недовіру до результатів підрахунку голосів, – дані для цієї дільниці в таблиці позначені червоним кольором.

  • «Аналізом голосування», де на двох графіках виведене статистичне відношення результатів явки та результатів голосування. На основі щільності розміщення крапок можна визначити «специфічні» виборчі дільниці (їх крапки виділяються з основної маси), результати на яких потребують додаткової уваги (уточнення: якщо це не спеціальні виборчі дільниці).

Паралельний підрахунок голосів – це незалежне спостереження, яке проводилося тільки ОПОРОЮ з наміром надати незаангажовану інформацію про точність офіційних результатів повторного голосування 15 листопада на виборах міського голови Дніпропетровська.

Нагадуємо, що Громадянська мережа ОПОРА створила цілу серію унікальних продуктів, які допоможуть відстежувати виборчу кампанію та робити свідомий вибір:

 


© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org