Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Експертиза підтвердила, що Довгинцівська виборча комісія оперує фальшивими документами

Експертиза підтвердила, що Довгинцівська виборча комісія оперує фальшивими документами

Експертиза підтвердила, що Довгинцівська виборча комісія оперує фальшивими документами

В ході слідства отримано експертний висновок і встановлено, що заява від депутата Довгинцівської райради Кривого Рогу про відмову від статусу кандидата в депутати – фальшивка. Але винних у виборчому злочині поліція й досі не знайшла і справу до суду не передала.

Обраний депутатом Довгинцівської районної ради Микола Парфенов повідомив, що слідство у кримінальній справі, порушеній за фактом незаконного позбавлення Довгинцівською районною в місті Кривому Розі виборчої комісії його, Парфенова, статусу депутата, на підставі заяви Парфенова про скасування реєстрації кандидатом, встановило, що підпис Миколи Парфенова під заявою – підроблений. Несправжність підпису встановила експертиза на вимогу слідчого.

Нагадаємо, що Микола Парфенов балотувався за поданням Довгинцівської районної організації партії «ВО Батьківщина». За результатами виборів він посів у рейтинговому списку 24 місце Парфенов не сподівався, що стане депутатом, адже партія «ВО Батьківщина» в цілому отримала 3 мандати в Довгинцівській райраді, і депутатами повинні були стати перші троє кандидатів. Та 18 листопада 2015 року Парфенова запросили до Районної ТВК і там повідомили, що він є депутатом Довгинцівської райради на підставі рішення РТВК, а також наказали чекати повідомлення, коли відбудеться перша сесія райради. Не дочекавшись протягом півмісяця від комісії жодних повідомлень, Микола Парфенов 2 грудня 2015 року сам завітав до виборчої комісії, і дізнався зі слів членів комісії, що ТВК прийняла рішення про позбавлення його мандата депутата на підставі отриманої поштою заяви за підписом Парфенова, в якій він, начебто, просить скасувати його реєстрацію кандидатом.

(фото2), (фото3), (фото4), (фото5), (фото 18), (фото 6).

Микола Парфенов одразу ж заявив, що не направляв жодних листів до ТВК, та попросив показати йому листа. Член ТВК продемонструвала заяву Парфенову і швидко сховала її, та обраний депутат встиг помітити, що рукописний текст і підпис не є його власним. Парфенов попросив комісію надати копію заяви, але отримав відмову.

Обурений діями комісії, Микола Парфенов заявив вимогу скасувати рішення про позбавлення мандату, але відповіді не отримав. В поліції за зверненням Парфенова одразу ж розпочали слідство (фото 7), і вже провели експертизу підпису під заявою про скасування реєстрації. Експертний висновок однозначний: «…підпис від імені Парфенова М.А. виконаний іншою особою».

(фото 8,17,16).

Тим часом, поки триває слідство, Довгинцівська районна рада працює без обраного депутата Парфенова, замість котрого РТВК зареєструвала депутатом 32-го в рейтингу кандидата Клименка Андрія Васильовича.

(фото 19,20,21,22).

Виникає питання: де поділись 29 кандидатів, поданих Довгинцівською районною організацією партії «ВО Батьківщина», розташованих в рейтингу між останнім прохідним місцем в рейтингу – третім – і далеким непрохідним 32, яке посів новоспечений депутат Клименко? Відповідь така: реєстрацію 29 кандидатів скасувала районна виборча комісія на прохання самих кандидатів.

(фото 23,24).

Така дія комісії щодо кандидата Парфенова та інших є протиправною, адже, як йдеться в постанові №113 від 22.11.15, комісія керується статтею 47 Закону України «Про місцеві вибори», пункт 1 частини 1 котрої передбачає можливість скасування власного рішення про реєстрацію, якщо кандидат звернеться із письмовою заявою про відмову від балотування не пізніше як за 19 днів до дня голосування, тобто, не пізніше 06 жовтня 2015 року. Крім того, комісія скасувала не власне рішення про реєстрацію кандидата, як вимагає Закон, а саме якусь «реєстрацію» кандидата (фото 1), що не передбачено жодною нормою.

Микола Парфенов поділився, що напередодні виборчої кампанії керівник штабу ВО «Батьківщина» депутат Криворізької міської ради Іван Грунін невдало намагався вмовити Парфенова написати заяву про відмову від балотування, але Парфенов відмовився. Пізніше, після виборів 26 жовтня 2015 року, коли РТВК опублікувала рейтингові списки партій-переможців, до Парфенова звертався тодішній кандидат Клименко з проханням відмовитись від мандату депутата. Парфенов не погодився на аферу, і став жертвою фальсифікації групи злочинців – штабістів ВО «Батьківщина» та Довгинцівської районної виборчої комісії.

До всього сказаного зазначимо, що, Довгинцівська виборча комісія не скасувала власного рішення про визнання депутата Парфенова обраним, а, ввівши в оману обраного депутата Парфенова, допустила безпідставну реєстрацію депутатом кандидата Клименка.

Постанова ЦВК №381 від 02 жовтня 2015 року «Про Роз’яснення щодо порядку реєстрації обраних депутатів» зобов’язує виборчу комісію повідомити обраного депутата про наслідки неподання ним без поважної причини протягом 20-денного терміну з дня офіційного оприлюднення результатів місцевих виборів, тобто з 03 листопада до 23 листопада 2015 року, до ТВК документів, необхідних для реєстрації, або заяви про відмову від депутатського мандата. Таким наслідком є прийняття ТВК рішення про визнання особи такою, яка відмовилася від депутатського мандата, та визнає обраним депутатом у багатомандатному виборчому окрузі наступного за черговістю кандидата в депутати від відповідної місцевої організації партії та реєструє його в установленому Законом порядку та згідно із цим Роз’ясненням.

Про прийняття зазначеного рішення територіальна виборча комісія повідомляє відповідного кандидата в депутати наступного дня з дня прийняття такого рішення.

В нашому випадку Довгинцівська РВК діє так, як регламентує згадана постановою ЦВК. Але при цьому ігнорує свій обов’язок прийняти рішення про визнання Парфенова особою, яка відмовилася від мандата, а також повідомити його про свої рішення.

Виходить, що Микола Парфенов повинен був отримати рішення РТВК про позбавлення мандату, але не отримав його через поважну причину (кримінальний злочин через підробку виборчої документації) ненадання до 23 листопада заяви про відсутність у нього іншого представницького мандату.

Чи помітить цей вал порушень слідчий, який розслідує кримінальну справу за заявою Парфенова, і чи настане кримінальна відповідальність фальсифікаторів виборів, які підробляють підписи кандидатів у Довгинцівському районі Кривого Рогу, дізнаємось пізніше.


 • Фото 1 Нажмите для увеличения

  Фото 1

 • Фото 2 Нажмите для увеличения

  Фото 2

 • Фото 3 Нажмите для увеличения

  Фото 3

 • Фото 4 Нажмите для увеличения

  Фото 4

 • Фото 5 Нажмите для увеличения

  Фото 5

 • Фото 6 Нажмите для увеличения

  Фото 6

 • Фото 7 Нажмите для увеличения

  Фото 7

 • Фото 8 Нажмите для увеличения

  Фото 8

 • Фото 16 Нажмите для увеличения

  Фото 16

 • Фото 17 Нажмите для увеличения

  Фото 17

 • Фото 18 Нажмите для увеличения

  Фото 18

 • Фото 19 Нажмите для увеличения

  Фото 19

 • Фото 20 Нажмите для увеличения

  Фото 20

 • Фото 21 Нажмите для увеличения

  Фото 21

 • Фото 22 Нажмите для увеличения

  Фото 22

 • Фото 23 Нажмите для увеличения

  Фото 23

 • Фото 24 Нажмите для увеличения

  Фото 24


© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org