Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » FAQ про парламентські вибори: Вас немає у списках виборців. Що робити?

FAQ про парламентські вибори: Вас немає у списках виборців. Що робити?

FAQ про парламентські вибори: Вас немає у списках виборців. Що робити?

Скористайтеся порадами ОПОРИ для того, щоб точно бути впевненим у можливості проголосувати на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року. Рекомендуємо якнайскоріше перевірити, чи присутні Ви у списках виборців і, у разі відсутності, скористайтеся 2 простими і дієвими парадами, що передбачені чинним законодавством.

ПОРАДА № 1: Перевірте себе у списку виборців:

1. За допомогою реєстрації на сайті Державного реєстру виборців і подання відповідного звернення через електронну систему. Відповідь має надійти на вашу електронну скриньку протягом кількох днів;

2. Відвідавши дільничну виборчу комісію (ДВК) за місцем Вашої реєстрації і особисто звернувшись до членів ДВК, починаючи з 14 жовтня.

0 drv reestratsia

ПОРАДА № 2: Якщо вас немає у виборчому списку або дані про вас є неточними чи неповними, необхідно:

1) ЗАЯВА ДО ДВК АБО ДРВК

Не пізніше як за 5 днів до дня виборів (до 20 жовтня 2014 р. включно) необхідно подати заяву про включення до реєстру виборців до дільничної виборчої комісії (ДВК) або до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем своєї реєстрації.

Місце вашої реєстрації зазначене у паспорті, а найближчий відділ ведення Державного реєстру виборців за місцем Вашої реєстрації знайдете тут.

Приклад заяви для громадян, які проживають на території України, можна завантажити тут.

Приклад заяви для громадян, які проживають за межами України, можна завантажити тут.

Заяву мають розглянути протягом одного дня.

2) ПОЗОВ ДО СУДУ

Якщо ви не скористалися можливістю подати заяву про включення себе до списку виборців або внесення до нього уточнень шляхом подання заяви до ДВК або відділу ведення Державного реєстру виборців, то не пізніше як за 2 дні до дня виборів (23жовтня 2014 р. включно) ви можете подати позов у до місцевого загального суду в порядку адміністративного судочинства (ст. 173 Кодексу адміністративного судочинства України). При цьому судовий збір не сплачується.

Приклад позовної  заяви знайдете тут.

0 vas nemaie v spyskah

Примітка: FAQ (frequently asked questions, з англійської мови) - питання, що часто задаються.© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org