Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » FAQ про вибори: Вас немає у списках виборців. Що робити?

FAQ про вибори: Вас немає у списках виборців. Що робити?

FAQ про вибори: Вас немає у списках виборців. Що робити?

Скористайтеся порадами ОПОРИ для того, щоб точно бути впевненим у можливості проголосувати на позачергових виборах Президента України та місцевих виборах 25 травня 2014 року. Рекомендуємо якнайскоріше перевірити, чи присутні Ви у списках виборців і у разі відсутності, скористайтеся 2 простими і дієвими парадами, що передбачені чинним законодавством.

ПОРАДА №1: Перевірте себе у списку виборців:

1. За допомогою реєстрації на сайті Державного реєстру виборців і подання відповідного звернення через електронну систему. Відповідь має надійти на вашу електронну скриньку протягом кількох днів;

2. Відвідавши дільничну виборчу комісію (ДВК) за місцем Вашої реєстрації і особисто звернувшись до членів ДВК, починаючи з 9 травня.

ПОРАДА №2: Якщо вас немає у виборчому списку або дані про вас є неточними чи неповними, необхідно:

1) ЗАЯВА ДО ДВК АБО ДРВК

Nemaie v spyskach

Не пізніше як за 5 днів до дня виборів (до 19 травня 2014 р. включно) необхідно подати заяву про включення до реєстру виборців до дільничної виборчої комісії (ДВК) або до відділу ведення реєстру виборців (ДРВК) за місцем своєї реєстрації.

Місце своєї реєстрації знайдете тут.

Приклад заяви для громадян, які проживають на території України, можна завантажити тут.

Приклад заяви для громадян, які проживають за межами України, можна завантажити тут.

Заяву мають розглянути протягом одного дня.

 2) ПОЗОВ ДО СУДУ

Nemaie v spyskach sud

Якщо ви не скористалися можливістю подати заяву про включення себе до списку виборців або внесення до нього уточнень шляхом подання заяви до ДВК або відділу ведення реєстру виборців, то не пізніше як за 2 дні до дня виборів (22 травня 2014 р. включно) ви можете подати позов у до місцевого загального суду в порядку адміністративного судочинства (ст.173 Кодекс України про адміністративні правопорушення). При цьому судовий збір не сплачується.

Приклад позовної  заяви знайдете тут

Примітка:

FAQ (frequently asked questions) - питання, що часто задаються.© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org