Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Фотофіксація результату волевиявлення забороняється Законом, але захищається членами територіальної виборчої комісії

Фотофіксація результату волевиявлення забороняється Законом, але захищається членами територіальної виборчої комісії

Фотофіксація результату волевиявлення забороняється Законом, але захищається членами територіальної виборчої комісії

На виборчій дільниці №121531 (вул. О. Брозовського, 83, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська обл., 50086 (школа №109, хол, 1-й поверх) зафіксовано фотографування бюлетеня.

Дівчина сфотографувала бюлетень. Коли їй зробили зауваження, вона втекла. Спостерігач викликав оперативну групу та дав пояснення.

Поки оперативники відбирали пояснення, на дільницю завітав чоловік, і, звернувшись до члена ДВК, спитав, чи може він сфотографувати свій бюлетень, в якому вже поставив позначку за кандидата.

Обурена член ДВК одразу підвищеним тоном зауважила потенційному фотографу, що фотографування протизаконне.

Злякавшись покарання, виборець утік, але, покидаючи дільницю, вигукнув: "Можна подумати, що ви голоси не продаєте!".

Тим часом до ДВК прибігла голова Довгинцівської районної в місті Кривому Розі виборчої комісії Орлова О.І. і стала докоряти спостерігача, мовляв, навіщо він спостерігав за кабінкою, і втрутився в цю ситуацію.

Голова Довгинцівської районної в місті Кривому Розі виборчої комісії, відверто захищала дівчину, котра фотографувала бюлетень.

Відповідно до ч 1 ст. 7 Закону України «Про місцеві вибори»: «Голосування на місцевих виборах є таємним: контроль за волевиявленням виборців забороняється. Фотографування, відеофіксація в будь-який спосіб результатів волевиявлення виборців у кабіні для таємного голосування, а також демонстрація виборцем результатів волевиявлення у приміщенні для голосування забороняються і є порушенням таємниці голосування».© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org