Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Голосування за євроінтеграційний пакет

Голосування за євроінтеграційний пакет

Голосування за євроінтеграційний пакет

Із 12-ти євроінтеграційних законів, прийнятих Верховною Радою України, 4 не були підтримані Комуністичною партією України, по 2 – ВО «Батьківщиною» і «УДАРом», 1 закон не підтримала ВО «Свобода». Партія регіонів та позафракційні одностайно голосували за усі документи. Такі дані отримала Громадянська мережа ОПОРА після аналізу результатів голосування фракцій та присутності депутатів під час прийняття євроінтеграційного пакету.

На етапі опрацювання документів, виявилось, що представники окремих органів влади не ідентифікують євроінтеграційний пакет. У самому парламенті виникла неоднозначна дискусія, прийняття яких саме проектів закону відкриває шлях до підписання Угоди про Асоціацію. Тож, ОПОРА закликає керівництво держави, оприлюднити для громадськості вичерпний перелік законодавчих ініціатив, які парламент планує прийняти до саміту у Вільнюсі з номерами документів. Організація звертається до влади та опозиції з закликом бути відповідальними у законотворчій роботі, що включає як розробку документів, так і внесення змін до проектів напрацьованих виконавчими органами влади та профільними комітетами парламенту.

Половина законопроектів була ініційована Кабінетом Міністрів України, 5 – профільними комітетами (з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією та Комітетом з питань державного будівництва та місцевого самоврядування) та один – Президентом України (щодо повноважень Рахункової палати).

Каменем спотикання для депутатів став Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо трансфертного ціноутворення (№2515), за який не голосували три фракції: ВО «Батьківщина», «УДАР» і ВО «Свобода». Документ,  розроблений міністерством доходів і зборів,  передбачає механізм боротьби з виведенням прибутку підприємств в офшорні зони і країни з низьким рівнем оподаткування. Опозиція стверджує, що законопроект не відповідає нормам і вимогам Організації економічного співробітництва і розвитку, які були покладені в основу законопроекту, та вважає, що Закон дозволяє впливати на внутрішнє ціноутворення, що може негативно позначитися на економічній ситуації.

ВО «Батьківщина» і «УДАР» не підтримали Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення законодавства у відповідність з Кримінальним процесуальним кодексом України (№0894), натомість свободівці голосували за прийняття закону.

Комуністична партія України не голосувала за Проект Закону про повторні вибори у 5-ти «проблемних» округах (№2971-Д), за законопроекти стосовно виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України (№2803 і №2990), а також за Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення національного законодавства у відповідність із стандартами Кримінальної конвенції про боротьбу з корупцією (№2802).

Опозиція не одностайно підтримала і Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості відносин власності стосовно засобів масової інформації (№2731) – лише половина депутатів із опозиційних фракцій підтримали цей законопроект. А за законопроект №2990 (щодо виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України стосовно відповідальності юридичних осіб) не голосували 43% депутатів фракції «Батьківщина».

Партія регіонів голосувала найсумлінніше – від 80 до 92% фракції брали участь у голосуванні за кожен із 12-ти євро інтеграційних законів. Лише одна фракція у повному складі голосувала – це ВО «Свобода», яка 100-відсотково підтримала два законопроекти - №2803 і 2802. З тих фракцій, які підтримували законодавчі ініціативи, найменш одностайною була ВО «Батьківщина» - більше третини опозиціонерів не голосували за 3 законопроекти, трохи більше 20% - ще за 4 ініціативи.

За коментарями звертайтесь: 
Ольга Айвазовська,
координатор політичних і виборчих програм,
063 617 97 50, a.olja@opora.org.ua


© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org