Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Кандидат на посаду міського голови Кривого Рогу виграв суд проти місцевого видання

Кандидат на посаду міського голови Кривого Рогу виграв суд проти місцевого видання

Кандидат на посаду міського голови Кривого Рогу виграв суд проти місцевого видання

Дзержинський районний суд міста Кривого Рогу задовольнив позов кандидата на посаду мера Юрія Милобога. Кандидат позивався до місцевого видання газети «Червоний гірник», представники якого подали апеляційну скаргу.

14 листопада в Дзержинському районному суді міста Кривого Рогу відбувся розгляд позову поданого кандидатом на посаду міського голови Юрієм Милобогом («Об’єднання «САМОПОМІЧ») до місцевого видання «Червоний гірник». Ю. Милобог склав вищевказаний позов через відмову головного редактора комунальної газети «Червоний гірник» Ігора Квочки розміщувати агітаційний матеріал кандидата. Причиною стало нібито порушення Закону України «Про місцеві вибори», та ніякої з частин законодавства приведено не було.

Під час засідання суду сам кандидат від «САМОПОМІЧІ» повідомив, що у випуску за 12 листопада (саме на цю дату планувався вихід його матеріалів), 16 матеріалів містять інформацію про його опонента на посаду мера міста Юрія Вілкула («Опозиційний блок»).

В результаті розгляду справи Дзержинським районним судом, дії «Червоного гірника», визнані незаконними. Представник видання одразу подав заготовлену апеляційну скаргу.

Як повідомив спостерігачеві ОПОРИ Ю. Милобог, скарга направлена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду, та поки суд справи не отримав.

Нагадуємо, що згідно ч. 1 ст. 57 Закону України «Про місцеві вибори»: «Передвиборна агітація з використанням засобів масової інформації усіх форм власності проводиться з дотриманням принципу рівних умов та можливостей у порядку, передбаченому цим Законом. Висвітлення виборчого процесу в засобах масової інформації всіх форм власності, у тому числі в інтерв’ю, дискусіях та дебатах, а також інформаційних повідомленнях, програмах новин і поточних подій, має здійснюватися на засадах об’єктивності, неупередженості та збалансованості».

ч. 4 ст. 57 Закону України «Про місцеві вибори»: «Засіб масової інформації, який надав ефірний час або друковану площу одному кандидату, місцевій організації партії, кандидати у депутати від якої зареєстровані в багатомандатних виборчих округах, не може відмовити у наданні ефірного часу чи друкованої площі на тих же умовах іншому кандидату, місцевій організації партії на відповідних місцевих виборах. Засіб масової інформації може відмовити у наданні ефірного часу чи друкованої площі кандидату, місцевій організації партії лише в разі, якщо надані для поширення матеріали містять відомості, зазначені у частинах третій і п’ятій статті 60 цього Закону».© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org