Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Кандидат по ОВО №32 через суд зобов’язав ЦВК повторно розглянути своє подання

Кандидат по ОВО №32 через суд зобов’язав ЦВК повторно розглянути своє подання

Кандидат по ОВО №32 через суд зобов’язав ЦВК повторно розглянути своє подання

27 вересня ЦВК відмовила в реєстрації 40 кандидатам. Один з них - криворіжець Валерій Романов – оскаржив постанову ЦВК про відмову в суді. Суд зобов’язав ЦВК скасувати постанову і повторно розглянути подання.

Причиною відмови в реєстрації стало неправильне (на думку ЦВК) складення заяви про самовисування. В пункті 1 частини 2 статті 55 Закону про вибори йдеться, що ЦВК реєструє кандидата, якщо в його заяві є, зокрема, зобов’язання у разі обрання депутатом припинити діяльність чи скласти представницький мандат, які несумісні з мандатом народного депутата України, а також зобов’язання у разі обрання депутатом протягом місяця після оприлюднення результатів виборів передати в управління іншій особі належні йому підприємства та корпоративні права, або зазначити, що таких немає. Валерій Романов у своїй заяві зазначив, що представницького мандату, підприємств і корпоративних прав не має, але ЦВК потрактувала це як помилку в заяві, і вирішила, що така заява відсутня взагалі. В результаті ЦВК постановила відмовити Романову в реєстрації «…у зв’язку з відсутністю документів, зазначених у частині другій статті 55 виборчого закону».

30 вересня Київський апеляційний адміністративний суд визнав Постанову ЦВК про відмову протиправною та постановив її скасувати, а також розглянути подання Романова повторно.

Представник ЦВК в суді повідомив, що Центральна виборча комісія оскаржить рішення суду, але поки що апеляційної заяви до суду не надходило. 

 


© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org