Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Кандидати агітують не використовуючи кошти виборчого фонду

Кандидати агітують не використовуючи кошти виборчого фонду

Кандидати агітують не використовуючи кошти виборчого фонду

В Дніпропетровську кандидати все частіше агітують з порушеннями. До типової відсутності вихідних даних, тепер додається і агітація кандидатів під час публічних заходів, організованих не за рахунок виборчого фонду кандидата.

Партія "Блок Петра Порошенка" і кандидат в народні депутати по виборчому округу №27
(Центр: місто Дніпропетровськ, Жовтневий район. Включає: Жовтневий район, частина Кіровського, частина Самарського районів міста Дніпропетровська) Борис Філатов (самовисування) в оформленні своїх штабів використали агітаційну продукцію без зазначення вихідних даних. Вікна штабів закриті великими написами з назвою суб'єкта виборчого процесу та передвиборчими гаслами. Також станом на 8 жовтня у Дніпропетровську були розміщені біл-борди "Блоку Петра Порошенка" без вихідних даних. У штабах партії "Блок Петра Порошенка" та кандидата Бориса Філатова не змогли прокоментувати відсутність вихідних даних.

Згідно ч. 23 ст. 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України»: забороняється виготовлення та розповсюдження друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, що не містять відомостей про замовника друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск.

Агітація партії "Батьківщина" і кандидата від цієї партії Олексія Чеберди  (виборчий округ №26. Центр: місто Дніпропетровськ, Бабушкінський район. Включає: Бабушкінський район, частина Кіровського району, смт Авіаторське) профінансована з джерел, непередбачених законодавством.

4 жовтня центральною частиною міста пройшов "Марш миру". За даними організаторів і правоохоронців у ньому взяли участь до 500 осіб. Переважну частину учасників представляли члени та працівники районних організацій партії "Батьківщина" в Дніпропетровські області.

На заході були масово представлені прапори з зображенням Надії Савченко (№1 виборчого списку партії "Батьківщина), прапори громадської організації "Батьківщина молода". Учасники маршу серед іншого вигукували гасла: "Свободу Надії Савченко", "Повернемо Надію Україні", "Свободу военнопленным", "Одна, єдина, соборна Україна" та інші. Мітинг по завершенню маршу розпочав зверненням до присутніх голова міської організації партії "Батьківщина" та кандидат від "Батьківщини" по округу №26 Олексій Чеберда.

Організатором "Маршу миру" виступила громадська організація "Батьківщина молода", яка не є суб'єктом виборчого процесу. За словами організаторів та довіреної особи кандидата Чеберди, кандидат виступав на акції в якості запрошеної особи, а не кандидата. Таким чином, через використання громадської організації кандидат і партія обійшли норму закону про фінансування агітації виключно з виборчих фондів. Відео та фото-репортажі з акції були оприлюднені прес-службою кандидата Чеберди та розміщені в ЗМІ (http://cheberda.com/marsh-mira-v-dnepropetrovske/)

Згідно ч.6 ст.68 Закону України «Про вибори народних депутатів України»: Передвиборна агітація здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України, виділених на забезпечення ведення передвиборної агітації відповідно до цього Закону, коштів виборчих фондів партій, кандидатів у депутати в одномандатних округах. Кандидати у депутати, зареєстровані у загальнодержавному окрузі, можуть здійснювати передвиборну агітацію за кошти виборчого фонду партії. Використання власних коштів партій, кандидатів у депутати чи коштів з інших джерел для проведення передвиборної агітації, у тому числі з ініціативи виборців, забороняється.



© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org