Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Коли співвласники зможуть реалізувати право на земельну ділянку багатоквартирного будинку?

Коли співвласники зможуть реалізувати право на земельну ділянку багатоквартирного будинку?

Коли співвласники зможуть реалізувати право на земельну ділянку багатоквартирного будинку?

У середу, 24 квітня 2013 року о 10.00 год. в Інформаційному агентстві «Укрінформ Громадянська мережа ОПОРА провела круглий стіл «Коли співвласники зможуть реалізувати право на земельну ділянку багатоквартирного будинку?». Метою круглого столу було вироблення спільного бачення щодо шляхів забезпечення права співвласників отримати у власність чи користування земельну ділянку багатоквартирного будинку (прибудинкову територію).

Створення конкурентного середовища у житловій сфері є одним із пріоритетів державної політики. Здійснення цього завдання не можливе без розвитку інституту відпвідального власника житла – об’єднань співвласників багатоквартирного будинку. Однією із найбільш складних, але найбільш важливих проблем, що стримують створення та діяльність ОСББ, є неможливість отримати у власність чи постійне користування земельну ділянку, на які розташований багатоквартирний будинок та прибудинкова територія. Лише 5 % ОСББ в Україні скористалися таким правом. Така ситуація пов’язана із плутаниною на законодавчому рівні та складністю процедур.

Загальнонаціональна пограма реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2009-2014 роки передбачає розроблення проектів нормативно-правових актів щодо встановлення порядку визначення меж прибудинкових територій та передачі їх ОСББ та реалізації положень Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» щодо обов’язкового за кріплення землі та прибудинкових територій. Дані пункти повинні бути виконані ще у 2009-2011 роках, однак, станом нас сьогодні вони не виконані. Одночасно, дозвольте нагадати Вам, що, згідно даної Програми (Закон України від 11 червня 2009 року), Уряд повинен не пізніше 1 травня кожного року звітувати у Верховній Раді про стан реалізації Програми.

Громадянською мережею ОПОРА був розроблений проект Порядку розгляду та вирішення питань передачі прибудинкових територій об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків. Затвердження Постановою КМУ даного порядку не повністю вирішить проблему, адже необхідні зміни до Земельного Кодексу України, але надасть співвласникам механізм (процедуру) для отримання земельних ділянок в діючих умовах. Даний проект був надісланий Прем’єр-Міністру України Миколі Азарову з проханням надати його відповідальним центральним органам виконавчої влади за виконання даного завдання з проханням розробити проект Постанови КМУ, використавши матеріали, підготовлені організацією. Зі свого боку, Громадянська мережі ОПОРА висловила свою готовність брати участь у робочих зустрічах щодо підготовки такого документу.

Проект Порядку розгляду та вирішення питань передачі прибудинкових територій об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків

За коментарями звертатись:

Координатор житлово-комунальних програм
Громадянської мережі ОПОРА
Тетяна Бойко
(063) 617 97 60
Регіональний координатор житлово-комунальних програм
Громадянської мережі ОПОРА
Руслана Величко
(063) 187 41 06


© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org