Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Конфлікт всередині Дніпропетровської ТВК перешкоджає проведенню голосування

Конфлікт всередині Дніпропетровської ТВК перешкоджає проведенню голосування

Конфлікт всередині Дніпропетровської ТВК перешкоджає проведенню голосування

У Дніпропетровську вже декілька днів триває конфлікт між головою Валентиною Панкуліч та більшістю членів комісії. Голова і секретар Юлія Ільїна відмовляються належним чином засвідчувати рішення комісії, а саме ставити печатку і підпис.

15 листопада, під час проведення голосування, Громадянська мережа ОПОРА фіксує масові звернення представників партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» до дільничних виборчих комісій, щодо складання присяги новими членами комісій. Вони надають постанову Дніпропетровської міської виборчої комісії про заміну членів ДВК без печатки, відсутність якої пояснюють нехтуванням своїми обов’язками головою міської комісії. Водночас, багато голів дільничних комісій відмовляються розглядати такі документи і надавати можливість новим членам комісії скласти присягу.

Постанову про зміни в складі всіх ДВК, згідно з поданнями, які надійшли від обох кандидатів, Олександра Вілкула та Бориса Філатова, міська комісія прийняла на своєму засіданні переважною більшістю голосів пізно ввечері 14 листопада. Згідно зі ст. 27 Закону України «Про місцеві вибори»: «Рішення комісії приймається на засіданні комісії більшістю голосів від складу комісії та набуває чинності з моменту його прийняття».

Подібні проблеми відбуваються і зі складом районних ТВК у Дніпропетровську. Голова Бабушкінської комісії відмовляється визнавати постанову міської комісії без печатки голови, хоча декілька суб’єктів подання кандидатур до ТВК зробили зміни своїх представників.

Натомість Валентина Панкуліч поставила печатки комісії на документах з попереднім складом комісій, які вже не відповідають рішенням комісії про заміни.

Згідно з частиною 5 статті 29 Закону України «Про місцеві вибори»: «Повноваження члена виборчої комісії припиняються з моменту прийняття рішення про припинення повноважень члена комісії виборчою комісією, яка її утворила (сформувала її склад)».

У ситуації коли голова і секретар комісії ухиляються від виконання своїх обов’язків комісія прийняла рішення засвідчувати постанови підписами головуючого на засіданні та всіх членів комісії, які голосували за кожне рішення.

Також члени комісії прийняли рішення про виготовлення дублікату печатки. Хоча оригінал, за словами Валентини Панкуліч, знаходиться в сейфі, і вранці 15 листопада була продемонстрована членам комісії та журналістам.

Близько півночі 14 листопада комісія проголосувала за рішення звернутися до ЦВК щодо систематичного невиконання обов’язків головою та секретарем, і попросила ЦВК призначити інших осіб.

Різночитання закону і розуміння своїх обов’язків у Дніпропетровській міській виборчій комісії призводить до серйозних проблем в організації виборчого процесу у місті та несуть потенційну небезпеку щодо ускладнення підрахунку голосів виборців.© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org