Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Кривий Ріг: ОВК №37 залишає собі три чверті протоколів про всяк випадок

Кривий Ріг: ОВК №37 залишає собі три чверті протоколів про всяк випадок

Кривий Ріг: ОВК №37 залишає собі три чверті протоколів про всяк випадок

Спостерігачі ОПОРИ дізналися, що ОВК №37, яка розташована у м. Кривий Ріг, видає на кожну ДВК лише по 50 протоколів, замість 200, виготовлених відповідно до Закону. Члени комісії наполягають на тому, що вони самі мають право вирішувати, яку кількість протоколів надавати дільничнім виборчим комісіям.

24 жовтня спостерігач Громадянської мережі ОПОРА відвідав окружну виборчу комісію №37 і звернувся до секретаря комісії Бугай Маргарити Михайлівни для уточнення кількості протоколів, якими комісія забезпечує кожну ДВК. Відповідь була неоднозначною. Спочатку секретар повідомила, що вони видають лише на 4 протоколи більше, ніж кількісний склад ДВК. Спостерігач зауважила, що при складі ДВК 18 осіб, за цією формулою, кількість протоколів складатиме 22 шт.? Подумавши, секретар додала, що видається приблизно по 50 протоколів. Мотивують члени ОВК своє рішення тим, що на великі дільниці може не вистачити кількості, відведеної законом - 200 протоколів, і ОВК доведеться додавати на виборчі дільниці запасні бланки протоколів. Секретар також повідомила, що необхідну кількість протоколів ДВК знатимуть 28 жовтня, отже, членами ОВК №37 було вирішено, що у день голосування вони зможуть забезпечувати протоколами ті дільниці, які цього потребуватимуть.

Ст. 91 Закону України «Про вибори народних депутатів» говорить: «Центральна виборча комісія забезпечує виготовлення бланків протоколів дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці для кожної виборчої дільниці для виборів у загальнодержавному окрузі та в одномандатному окрузі у кількості 200 примірників відповідно в порядку та у строки, визначені статтею 81 цього Закону для виготовлення виборчих бюлетенів. Бланки протоколів дільничних виборчих комісій нумеруються підприємством-виготовлювачем. Бланки протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі передаються виборчим комісіям разом із виборчими бюлетенями в порядку та у строки, визначені статтею 82 цього Закону».© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org