Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Криворізька ТВК оголосила обраним мером Юрія Вілкула - «Самопоміч» планує оскаржувати результати

Криворізька ТВК оголосила обраним мером Юрія Вілкула - «Самопоміч» планує оскаржувати результати

Криворізька ТВК оголосила обраним мером Юрія Вілкула - «Самопоміч» планує оскаржувати результати

В рекордно короткі терміни, Криворізька міська комісія постановила, що у другому турі посаду мера отримав Юрій Вілкул. «Об’єднання «САМОПОМІЧ» з цим не погоджується і буде оскаржувати результат виборів.

Вже 16 листопада о 5 ранку Криворізька міська виборча комісія оприлюднила постанову № 148 в якій йдеться про перемогу Юрія Вілкула від «Опозиційного блоку». На засіданні близько 01:00 проголосувало 12 членів міської комісії «За» і 6 «Проти» цього рішення. Під час прийому протоколів від районів міста скарг не було. В штабі ПП «Об’єднання «САМОПОМІЧ» наголошують, що просто не встигли підвести скарги на початок засідання, так як районні ТВК незвично швидко приїхали здавати протоколи в міську комісію. Та вже під кінець засідання, спостерігачі та особисто кандидат в мери Юрій Милобог привіз численні скарги та акти про порушення. Але рішення про призначення мера було оголошено, скарги зареєстрували та залишили без розгляду. Розгляд скарг назначено на 17 жовтня 18:00.

16.11.15 о 14:00 «САМОПОМІЧ» в Кривому Розі зібрала прес-конференцію. На підтримку Ю. Милобога до міста також приїхали народні депутати України: Висоцький, Левус, Фірсов, Семенченко, Дубінін, Маркевич. Разом з кандидатом в мери від ПП «УКРОП» М. Колесник озвучили, що мають докази про фальсифікацію виборів. Але не конкретизували їх. Аномальна явка і окремі данні по «вкиданню» бюлетенів в урни на декількох дільницях Кривого Рогу. Близько 4000 голосів було не законно додано на користь Ю. Вілкула – саме таку цифру озвучив кандидат в мери Ю. Милобог. Це при тому, що в остаточному протоколі про підсумок голосування по м. Кривий Ріг, різниця між кандидатами склала лише 752 голоси на користь Ю. Вілкула. Маючи на руках статистику активності виборців, штаб «САМОПОМОЧІ» наголошує, що на декількох дільницях явка, порівняно з першим туром, зросла вдвічі і склала близько 70%, це при тому, що в середньому по місту проголосувало 35% виборців. Юристи вже готують позови до суду і надають докази їх до правоохоронних органів.

ОПОРА в день голосування не мала спостерігачів на дільницях, про які йшлося на прес-конференції, а лише працювали на дільницях по національній вибірці і це майже 30 чоловік по місту Кривий Ріг. І по дільницям, на яких спостерігали, були виявлені лише системні порушення, такі як – неналежне зберігання печатки та не проставлені номера дільниць на бюлетенях. Після зауважень, члени комісії проставляли номера дільниць на ще не використаних бюлетенях. Але це звичайно порушення, так як це вони мають робити за 2 дня до виборів, ще до того як бюлетені сховають в сейф для зберігання до дня виборів.

«Вкидань» і аномальної явки на дільницях, які підпали під моніторинг «ОПОРИ» не було виявлено. На це також наголошував кандидат Ю. Милобог. Який запевняє, що дільниці, на яких не було спостерігачів ОПОРИ та представників партії «САМОПОМІЧ» були спеціально вибрані його конкурентом для фальсифікації виборів.

Далі на прес-конференції, Семен Семенченко і Микола Колесник закликали не байдужих мешканців міста збиратись завтра біля будівлі Криворізької міської виборчої комісії під час розглядання скарг від «САМОПОМОЧІ».© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org