Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Ларрі Гуд: «Для підвищення енергоефективності Дніпропетровську потрібні не кошти, а передусім потенціал та проекти».

Ларрі Гуд: «Для підвищення енергоефективності Дніпропетровську потрібні не кошти, а передусім потенціал та проекти».

Ларрі Гуд: «Для підвищення енергоефективності Дніпропетровську потрібні не кошти, а передусім потенціал та проекти».

У Дніпропетровську розпочались Дні сталої енергії.  Перед початком офіційного відкриття   у приміщенні міськради відбулась  зустріч заступника міського голови Крупського А. Ф. та керівника проекту USAID «Муніципальна  енергетична реформа в Україні»  Ларрі Гуда. 

Під час бесіди Анатолій Федорович розповів про успіхи і  досягнення міста в реалізації енергозберігаючих проектів. Зазначив, що передусім міська влада піклувались про бюджетні заклади, а саме  дошкільні та навчальні установи.

 «На сьогоднішній день  завданням №1 для Дніпропетровська є  підвищення рівня енергоефективності  і зменшення викидів СО2. Так історично склалось, що наше місто дуже енергонавантажене. Тому наразі ми активно співпрацюємо з організаціями, підприємствами та іншими учасниками процесу енергоспоживання та  постачання для впровадження ряду енергозберігаючих технологій», - розказав перший заступник мера.

Анатолій Крупський  також повідомив, що після розробки Плану сталого енергетичного розвитку чиновники зайнялись пошуком та залученням інвесторів.  Він  заявив, що наступним кроком мерії міста стане підписання Угоди МЕРів.

В свою чергу Ларрі Гуд зазначив, що Проект USAID «Муніципальна  енергетична реформа в Україні» й надалі буде підтримувати Дніпропетровськ у впровадженні енергоефективних заходів та пообіцяв особисто брати участь в даній роботі. «Ми допоможемо в залученні  іноземного фінансування, будемо проводити енергетичні аудити, готувати тендерну документацію з боку замовників вимагається наявність проекту і його обґрунтування», - пояснив керівник Проекту МЕР. Він підкреслив, що для  багатьох міст основною проблемою для впровадження енергоефективних механізмів є не брак коштів, а відсутність потенціалу, планів і проектів.

На заході були також присутні представники Громадянської мережі ОПОРА, яка є інформаційним партнером Проекту USAID «Муніципальна  енергетична реформа в Україні».  По завершенню зустрічі місцевий координатор житлово-комунальних програм ОПОРИ зазначив: «З досвіду співпраці з громадськістю можу сказати, що основною проблемою на шляху досягнення  енергетичної незалежності країни є не відсутність фінансової допомоги, а небажання змінити погляди і звички людей у споживанні ресурсів. Тому абсолютно погоджуюсь з думкою пана Ларрі про те, що нам потрібні не кошти, а бажання та ідеї».

 

 © ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org