Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » » » Матеріали для громадських спостерігачів

Матеріали для громадських спостерігачів

Ця сторінка стоверена як дорожня карта для спостерігачів, які долучились за спостереженням за виборами від "ОПОРИ" на волонтерських засадах.

План роботи спостерігачів у день виборів:

Відкриття дільниці та ранкове засідання:

Спостерігач повинен прибути на виборчу дільницю 25 травня 2014 року не пізніше 7:00. Потрібно перевірити номер округу та номер виборчої комісії і пересвідчитись в тому, що вона  відповідає  даним вашої дільниці за якій ви закріплені. В 7.15 починається ранкове засідання та підготовка до відкриття дільниці.

Спостерігач  не  може  працювати  на  «чужій»  дільниці.

Спостерігачеві  перед  виходом  з  дому  потрібно  перевірити  та  взяти  з  собою  паспорт, посвідчення спостерігача та/або посвідчення журналіста, телефон  та  зарядний  пристрій,  а  також,  бажано,  фотоапарат  чи  відео камеру.  Після  прибуття  на  виборчу  дільницю  представитись  Голові  комісії,  показати посвідчення спостерігача або журналіста і паспорт.

День голосування:

Спостерігач весь день виборів спостерігає за перебігом голосування на дільниці. У разі виявлення порушень інформувати ОПОРУ та фіксувати порушення.

Закриття дільниці та підрахунок:

Спостерігач МАЄ ПРАВО ЗАЛИШИТИСЬ на підрахунок голосів та спостерігати за процесом. Ні в якому разі не залишайте приміщення перед закриттям дільниці, оскількі для підрахунку голосів дільниця закривається!

ЖУРНАЛІСТ МАЄ ПРАВО ЗАЛИШИТИСЬ на підрахунок голосів та спостерігати за процесом.

Після підрахунку голосів ОФІЦІЙНОМУ СПОСТЕРІГАЧУ видають копію протоколу про голосування з МОКРОЮ печаткою!

День після голосування:

Спостерігач відскановує ОПИТУВАЛЬНИК та ПРОТОКОЛ та відправляж на електрону пошту dp@opora.org.ua для подальшої обробки інформації нашим аналітичним центром.

 

Матеріали для роботи спостерігачів:

Додаток для Android ВИБОРИ 2014


© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org