Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Мажоритарники Дніпропетровщини: спільні та відмінні підходи в роботі.

Мажоритарники Дніпропетровщини: спільні та відмінні підходи в роботі.

Мажоритарники Дніпропетровщини: спільні та відмінні підходи в роботі.

Нещодавно  у медіа-центрі “ДНІПРО ПОСТ” відбулася прес-конференція «Мажоритарники Дніпропетровщини: спільні та відмінні підходи в роботі».

У прес-конференції взяли участь:

керівник проекту Опори «Громадські консультанти» в Дніпропетровській області Сергій Федько;

громадський консультант Опори в м. Кривий Ріг Сергій Закалюжний;

громадський консультант Опори в м. Дніпропетровськ Юлія Лисенко.

Сергій Федько:

У проекті “Громадській консультант” завданням було дослідити, наскільки відкриті депутати-мажоритарники в області. Наскільки вони взаємодіють із громадою. Наскільки у виборців є можливість контактувати зі своїми депутатами. І власне, наскільки депутат дотримується закону про депутатську діяльність. Ми охопили 3 округи в області. Це — 31 округ у Кривому Розі, депутатом у якому став Костянтин Павлов; 24 округ у Дніпропетровську, депутат Яків Безбах; 25 округ, теж Дніпропетровськ, депутат Максим Курячий. В Україні досліджували 36 округів. Тож нам є, з чим порівнювати. Як наша область виглядає на фоні всієї України. 31 округ відрізняється від 24 та 25: за відкритістю, наявністю засобів комунікації.

Хотів би загалом пройтися по проекту “Громадські консультанти”,які є результати по Україні.

Сергій Закалюжний:

Обранцем від округу № 31 є Павлов Костянтин Юрійович. Стосовно безпосередньо громадських приймалень. Контакти, за якими я міг спілкуватися із помічниками депутата, це контакти, розміщенні на сайті Верховної Ради. Тобто, загально доступні контакти. Прийом громадян він здійснює у районних у місті радах. Один день проводить прийом громадян у Жовтневій районній у місті Кривому Розі раді. Інший день — у Тернівській районній у місті Кривому Розі раді. Та Верховною Радою та законом України про статус народного депутата фактично для роботи з громадськістю виділяється 5 днів кожного місяця. А Костянтин Павлов використовує лише 2 дні. Мабуть, цього часу не достатньо, щоб вирішити всі питання. Будемо робити певні кроки, щоб наш народний обранець нас почув і став працювати більш прозоро. Можливо, треба посадити своїх помічників, щоб вони приймали громадян. Як можна дізнатись, коли відбудеться прийом громадян. Через ЗМІ комунальних закладів - “Пульс”, “Червоний гірник”. У них прописаний час та дата, коли здійснюватиметься прийом громадян. Стосовно звітування, не можу нічого сказати. Доступу до помічників депутата немає, мені довелося працювати із мінімальними джерелами інформації. Стосовно присутності та активності у соцмережах. Де-юро не виявлено жодних сторінок у соцмережах. Мета нашого завдання — достучатися до депутатів, щоб вони більш прозоро працювали із виборцями. Стосовно законотворчої діяльності та в принципі його активності. За весь період діяльності подано 10 законопроектів, з яких 2 були враховані до порядку денного, 6 відхилені. І фактично 1 направлений на доопрацювання. Стосовно діяльності. Основні питання громадськості на прийомі — вирішення проблем ЖКХ, надання матеріальних допомоги. Законопроекти, подані депутатом, відповідали зазначеній тематиці. Будемо намагатися достучатися до Павлова, щоб прозоро звітував за свою депутатську діяльність.

 Юлія Лисенко:

Хочу наголосити, що ми проводили роботу по 24 та 25 округам. Ситуація суттєво відрізняється від 31. Депутати тут — публічні особи, легко йдуть на контакт. Навіть у залі бачимо шановного народного депутата Якова Безбаха та представників іншого народного депутата Максима Курячого. На 24 окрузі обраний Безбах. Він не вперше обирається депутатом. На постійній основі в нього працює громадська приймальня, у ній він буває часто. Він має власний сайт, на якому можна прочитати біографію, деякі аспекти діяльності, місце знаходження приймальні. До речі, в нього їх багато. Одна головна і 10 — у школах, де ведеться прийом за графіком. Також у Якова Безбаха є сторінка у Facebook. Він її веде особисто. Щодо діяльності у Верховній Раді Безбах лідер у голосуванні “проти” (19,95% голосувань). Також він посідає неофіційне 2 місце по кількості поданих законопроектів — 79 запитів.

Для Максима Курячого, обраного по 25 округу, це перша каденція. Він вже проявив себе публічним політиком. Він один з небагатьох зробив звіт за 100 днів роботи у парламенті. Є сайт-візитівка, де викладено передачі за його участю та законодавчі ініціативи, якими він переймається. Громадська приймальня працює на постійні основі. Прийом відбувається двічі на тиждень, але завжди можна прийти до приймальні та поспілкуватися із помічниками. У нього найбільша серед дніпропетровських депутатів відвідуваність у Раді — 98%, та присутність на роботі комісій — 100%. Хотіла наголосити, у нашому звіті написано, що Курячий не вів прийом останні 5 днів. Як з'ясувалося, у цей період він перебував у Польші з офіційним візитом.

 

 



© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org