Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Міліція перешкоджає опозиції агітувати

Міліція перешкоджає опозиції агітувати

Міліція перешкоджає опозиції агітувати

Міліція заборонила роздавати друковану агітаційну продукцію одному з лідерів Української народної партії під час святкування Дня незалежності України.

До спостерігача ОПОРИ звернувся голова Криворізького міськогоосередку Української народної партії Рінат Ковбасюк, і повідомив, що міліціонери перешкоджали йому роздавати друковану агітаційну продукцію.

Рінат Ковбасюк розповів, що, перебуваючи у своєму рідному селі Красіному, яке відноситься до Криворізького району, дізнався від сусідів про проведення 22 серпня в районному будинку культури свята, приуроченого до Дня Незалежності України.Ковбасюк вирішив скористатися моментом, і роздати агітаційну продукцію своєї партії людям під час свята. Підійшовши до клубу, Р. Ковбасюк побачив по обидва боки тротуару знайомих учнів красінської середньої школи віком 12-13 років, яких організувала вчителька української мови Наталя Балабас. Ковбасюк знає, що ця вчителька є активісткою Партії регіонів  з 2004 року. Школярі були одягнені в сині жилетки з написом «Будуємо нову Дніпропетровщину разом з Президентом», і тримали в руках прапори Партії регіонів.

Пройшовши до зали, де проходив святковий концерт, Рінат Ковбасюк сів на вільне місце. Майже всі місця в залі були зайняті працівниками бюджетної сфери, котрих звезли з усього району. Були й усі чиновники району, серед яких голова Криворізької районної державної адміністрації, голова райради та їхні підлеглі. Також був депутат Верховної ради і кандидат в депутати від Партії регіонів по виборчому округу №37 Дмитро Шпенов.

Жінка, яка сиділа біля Ріната Ковбасюка, попросила і взяла собі примірник агітації. Йшов концерт, і через 10 хвилин до Ковбасюка підійшли двоє міліціонерів та п’ятеро людей в цивільному одязі. Вони попросили його вийти із залу до тихого місця. Коли вийшли, один з міліціонерів, котрий назвався дільничним, почав вимагатищоб Ковбасюк припинив агітацію, бо вона, мовляв, незаконна. Дільничний обґрунтував незаконність тим, що Рінат Ковбасюк не повідомив завчасно сільську раду про свій прихід і агітацію. Страж порядку сказав, що Ковбасюк не має права агітувати, а також вимагав пред’явити документ, що посвідчує особу агітатора. Ковбасюк у відповідь попросив пред’явити міліцейське посвідчення. Дільничний відмовився, і сказав, що не зобов’язаний пред’являти. На закид про незаконність своєї агітації Рінат Ковбасюк сказав міліціонеру, що зараз триває виборча кампанія, і що одна людина не повинна повідомляти про агітацію, бо це не мітинг і не пікет. Дільничний відреагував наказом пройти разом з ним до свого начальника, і підвів до легкової іномарки ДАІ світлого кольору з державним номером 041289, що стояла в десяти метрах від будинку культури. В машині сиділо двоє чоловіків: один за кермом, а другий на передньому пасажирському сидінні. Дільничний звернувся до чоловіка на пасажирському сидінні, і повідомив, що Ковбасюк незаконно роздає агітацію. Сидячи, чоловік у машині посварив Ковбасюка за його дії. У відповідь Ковбасюк настійливо почав вимагати посвідчення у пасажира іномарки, та знов отримав відмову. Тоді Ковбасюк запитав у начальника дільничного міліціонера, наскільки законним є те, що учні середніх класів школи агітують, використовуючи символіку ПР. У відповідь почув, що вони не порушують громадського порядку, і в нього до них претензій немає. На пропозицію Ковбасюка підійти разом з міліціонерами до цих дітей і до їхніх керівників з ПР, щоб з’ясувати, хто організував дитячу агітацію, міліцейський начальник відмовився, сказавши, що не хоче цього робити.

Тоді Ковбасюк, залишивши групу міліціонерів, сам підійшов до школярів, щоб з’ясувати, хто їх тут поставив. До Ковбасюка одразу ж підбігли двоє чоловіків у солідних костюмах  та почали йомупогрожувати: «Якби ми були бандитами, то побили б тебе».

В цей час із приміщення клубу вийшли голова Криворізької райдержадміністрації Олександр Позивайло і голова Криворізької райради Володимир Мельник. Вони пройшли повз групу школярів-агітаторів, людей у цивільному і повз Ріната Ковбасюка. Ковбасюк звернувся до Позивайла і сказав: «Мені перешкоджають в політичній агітації». Позивайло відповів: «Ніхто тобі не перешкоджає. Ти ж мене знаєш – я проста людина». Він швидко попрямував до припаркованого поблизу автомобіля «Шкода», і сів на переднє пасажирське сидіння. За кермо цієї ж машини сів водій вже згадуваної іномарки ДАІ, і вони швидко поїхали.

Після цієї події Ковбасюк знову пішов до будинку культури і став роздавати свою агітацію. Під час роздавання його супроводжувало двоє незнайомих чоловіків у цивільному. Ці двоє спробували вирвати агітацію з рук Ковбасюка. Агітатор не віддав і зауважив їм: «Що ви робите!». Після невдалої спроби заволодіти чужими речами двоє цивільних вже спокійно стояли поряд.

В цей час із приміщення клубу вийшла секретар Красінської сільської ради Любов Бортнік. Вона грубо стала вимагати від Ковбасюка зійти зі сходів клубу, і погрожувала викликати міліцію. Після відмови Ковбасюка піти, вона сама пішла геть. Надалі Ковбасюк спокійно продовжив роздавання агіток людям, котрі виходили із залу після закінчення святкового концерту.© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org