Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Мінсоцполітики чинить саботаж рішенню Кабміну?

Мінсоцполітики чинить саботаж рішенню Кабміну?

Мінсоцполітики чинить саботаж рішенню Кабміну?

25 квітня 2013 року закінчився термін подачі пропозицій стосовно вдосконалення механізму надання пільг та субсидій на розгляд Уряду. Відповідальним за розробку та узгодження пропозицій між іншими міністерствами та відомствами визначено Міністерство соціальної політики України.

«Міністерство соціальної політики України вже три роки перешкоджає наданню пільг та забезпеченню субсидіями громадянам, що проживають у будинках ОСББ та ЖБК. Потрібно усвідомлювати, що такими діями Мінсоцполітики заважає реформуванню житлової галузі, розвитку інституту відповідального власника житла в Україні, реалізації завдань, що задекларовані у Законі України «Про Загальнодержавну програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2009-2014 роки, а також у Програмі економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», - зауважила координатор житлово-комунальних програм Громадянської мережі ОПОРА Тетяна Бойко.

За словами Віри Радченко, заступника директора департаменту житлової політики Мінрегіону: «Проблема відшкодування пільг та субсидій для мешканців, що проживають у будинках з ОСББ та ЖБК існує не перший місяць. У зв’язку з тим, що ці мешканці по кілька місяців не отримують коштів та згідно з протокольним рішенням Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2013 року № 12 пункт 2, Мінсоцполітики разом з іншими міністерствами та відомствами і за участю представників ОСББ – членів Національної ради з питань створення та забезпечення функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, мало подати до 25 квітня 2013 року пропозиції щодо вирішення проблеми з відшкодуванням затриманих платежів. Мінрегіоном двічі надавались Мінсоцполітиці пропозиції щодо підписання спільного роз’яснювального листа, було узгоджено спільну позицію, але відповіді від Мінсоцполітики наразі не отримано, спільний лист не підписано».

Пані Радченко наголосила на тому, що Мінрегіон протягом двох років займається цим питанням і позиція залишається незмінною, а саме «Всі люди без виключення мають право на соціальний захист». Тому 30 листопада 2012 року Мінрегіон направив обласним держадміністраціям роз'яснювальний лист № 7/10-19373, де звертав увагу на те, що ОСББ не повинні узгоджувати свої внески на житлово-комунальні послуги з органами місцевого самоврядування. Питання знаходиться на контролі Кабміну і розглядалося в Координаційному центрі з упровадження економічних реформ при Адміністрації Президента. Зараз розробляється законопроект про ОСББ, де питання відшкодування пільг та субсидій з внесків ОСББ обов'язково будуть враховані, але для врегулювання проблеми необхідно вже зараз визначити спільну позицію двох міністерств, оскільки до нас звертаються багато людей, які скаржаться на невиплату належних коштів.

«У окремих регіонах України ця проблема саботується чиновниками на місцях, та й з Міністерством соціальної політики України немає порозуміння. В таких умовах головам ОСББ та ЖБК потрібно своєчасно в будь-який спосіб інформувати управління соціального захисту про розмір витрат на утримання будинку та прибудинкової території та щомісячно подавати розрахунки видатків на відшкодування витрат, пов’язаних з наданням пільг до зазначених управлінь. Це можна зробити, здавши документи в канцелярію під підпис та отримавши вхідний номер, або відправивши цінним листом з описом вкладення та повідомленням про вручення», - наголосила голова правління ОСББ «Мотор» Вікторія Погорєлова.

Катерина Чижик, заступник голови національної ради з питань створення та забезпечення функціонування ОСББ при Кабміні підкреслила, що Міністерство соціальної політики за більш ніж два роки існування цієї проблеми не спромоглося внести зміни до своєї внутрішньої нормативної бази. Та, отримувавши особисте розпорядження від Прем’єр-Міністра України Миколи Азарова, так і не вирішило проблему відшкодування пільг та субсидій для мешканців, що проживають у будинках з ОСББ.

Член національної ради з питань створення та забезпечення функціонування при Кабміні Людмила Шанц вважає: «Наразі потрібно якнайшвидше підготувати спільний лист за підписами Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Темника та Міністра соціальної політики Наталії Королевської, – мабуть, це єдиний швидкий механізм вирішення проблеми відшкодування пільг та субсидій мешканцям, що проживають у будинках ОСББ та ЖБК».

Громадянська мережа ОПОРА наголошує, що чинне законодавство України не ставить право громадян на отримання пільг та субсидій на утримання будинку і прибудинкової території в залежність від того, проживають громадяни в будинку, де створено ОСББ, чи будинку, де воно не створене, а так само і в залежність від того, сплачуються відповідні витрати безпосередньо виконавцям житлово-комунальних послуг чи через ОСББ.

Детальніше:
Тетяна Бойко, координатор
житлово-комунальних програм
Громадянської мережі ОПОРА
(063) 617 97 60


© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org