Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » На декількох виборчих дільницях у Дніпропетровську зафіксовано фотографування бюлетенів

На декількох виборчих дільницях у Дніпропетровську зафіксовано фотографування бюлетенів

На декількох виборчих дільницях у Дніпропетровську зафіксовано фотографування бюлетенів

Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували декілька випадків фотографування бюлетенів, зокрема на дільницях: № 121 430 (вул. Братів Трофімових, 42), №121 465 (вул. Космонавта Волкова, 11А), № 121 341 (вул. Робоча, 75А), № 121 145 (вул. Казакевича, 7) та № 121 120 (вул. Мукаша Салакунова), № 121 275 (вул. Батумська, 64), №121 097 (вул. Прапорна, 23).

Так, на дільниці №121 465 (вул. Космонавта Волкова) спостерігач ОПОРИ побачив спалах фотопристрію. Сповістив про це голову дільничної комісії. Після того, як виборець вийшов із кабінки для голосування, його попросили видалити світлину. Він не сперечався, тож його відпустили без втручання поліції.

На іншій виборчій дільниці № 121 430 (вул. Братів Трофімових, 42), з правопорушником, який знімав бюлетень на фото, розбирались правоохоронці. Представники поліції, які чергували на дільниці, викликали оперативну групу. Виборця забрали у відділок. Спостерігачі від Громадянської мережі склали акт про порушення таємниці голосування.

Відповідно до частини 1, статті 7 Закону України «Про місцеві вибори»: «Голосування на місцевих виборах є таємним: контроль за волевиявленням виборців забороняється. Фотографування, відеофіксація в будь-який спосіб результатів волевиявлення виборців у кабіні для таємного голосування, а також демонстрація виборцем результатів волевиявлення у приміщенні для голосування забороняються і є порушенням таємниці голосування».© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org