Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Виборчі пазли у Павлограді: Міська ТВК призначила другий тур виборів мера попри роз’яснення ЦВК

Виборчі пазли у Павлограді: Міська ТВК призначила другий тур виборів мера попри роз’яснення ЦВК

Виборчі пазли у Павлограді: Міська ТВК призначила другий тур виборів мера попри роз’яснення ЦВК

У день голосування в Павлограді зареєстрованих виборців виявилось менше 90 тис., що унеможливлювало проведення другого туру, хоча на початок виборчої кампанії кількість виборців складала понад 90 тис. Разом з тим, попри роз’яснення ЦВК, викладене у постанові №515 від 27 жовтня, Павлоградська міська ТВК більшістю голосів сьогодні прийняла рішення про проведення повторного голосування 15 листопада.

Згідно інформації з Державного реєстру виборців, у місті Павлоград Дніпропетровської області, станом на 31.07.2015 г. було 93 023 виборців; 31.08.2015 г. кількість виборців зменшилась до 92 982 чоловік; 30.09.2015 г. становила 92 855 чоловік. Вибори мера повинні були проходити у два тури, у разі, якщо ні один з кандидатів не здобуде підтримку 50%+1 виборця, який прийде на виборчі дільниці 25 жовтня.

Однак, у день виборів, голова Павлоградської міської ТВК Комендант Любов Іванівна повідомила, що станом на 8 годину 25 жовтня, зареєстровано у списку виборців 89 тис. 959.

(Відео: Незалежне Павлоградське телебачення)

26 жовтня, за попередніми даними (з протоколів, отриманих з декількох дільниць) стало відомо, що перше місце займає кандидат від "Опозиційного блоку" Вершина Анатолій Олексійович, друге - кандидат від партії "УКРОП" Терехов Євгеній Едуардович. Жоден з кандидатів не набрав 51%, тому у Павлограді мав би бути призначений другий тур.

У цей же день, за джерелами з ЦВК, була отримана інформація про те, що готується постанова про скасування другого туру виборів у м. Павлограді у зв'язку з тим, що на день голосування кількість виборців була менше, ніж 90 000.

Інформація про роз’яснення ЦВК, викладене у постанові №515 від 27 жовтня, була оголошена на засіданні Павлоградської міської ТВК.

У той же день з'явилася інформація від Павлоградської Самооборони із закликом збиратися на Майдан для недопущення зриву другого туру.

Дещо Пізніше з'явилася інформація, що голова Павлоградської ТВК подала у відставку. Представник ОПОРИ звернувся за коментарями до голови комісії Любові Комендант. Вона повідомила, що дійсно написала в ЦВК заяву про відставку у зв'язку з тим, що на її роботу чиниться тиск представниками партії "УКРОП". На даний момент голова комісії продовжує виконувати свої обов'язки.

Сьогодні, 28 жовтня, Павлоградською міською ТВК більшістю голосів було прийнято рішення про проведення повторного голосування, яке відбудеться 15 листопада.

Нагадуємо, що Громадняська мережа ОПОРА виступила із заявою, у якій визнала роз’яснення ЦВК, викладене у постанові №515 від 27 жовтня щодо застосування окремих положень Закону України "Про місцеві вибори" під час встановлення результатів виборів міського голови як таке, що порушує принцип правової визначеності і має бути переглянуте.© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org