Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » На ОВК №28 за три дні до виборів по підробному поданню було замінено 37 членів ДВК

На ОВК №28 за три дні до виборів по підробному поданню було замінено 37 членів ДВК

На ОВК №28 за три дні до виборів по підробному поданню було замінено 37 членів ДВК

На засідання ОВК №28 від 20 жовтня було винесено на голосування питання про заміну членів ДВК, яке начебто внесла політична партія  «Наша Україна» від 17.10.12. Всі члени окружної комісії нічого злого не підозрюючи проголосували «за». 

Заміненим членам ДВК повідомили, що вони не будуть працювати в комісії за три дні до виборів - аж 25 жовтня. Обурившись, ті подзвонили до виборчого штабу своєї партії. Виявилось, що партія ніяких змін 17 жовтня не вносила і подання не подавала. Отже, уповноважена особа партії по цьому округу Іван Колотніцкий звернулась до голови комісії Олександра Литвина з проханням показати подання, яке нібито зроблено від їх партії.  На що отримав відмову. Тоді, партія зробила нове подання, згідно з яким хотіла повернути назад своїх членів до роботи в комісіях.  Чергове засідання було призначено 27 жовтня на 22.00. На цьому засіданні члени комісії від Партії регіонів та маловідомих партій – не проголосували за повернення «замінених» членів від Нашої України до роботи в комісіях.  Спостерігачі ГМ Опора зранку 28 жовтня завітали в комісію, щоб дізнатися деталі інциденту. Голови і секретаря комісії на місці не було. За словами заступника голови комісії Віталія Вишинського, секретар комісії  Білан Любов Семенівна (Ліберальна партія України) 17 жовтня  прийняла  Подання про зміни членів дільничних виборчих комісій від «уповноваженої на підставі довіреності особи партії» від політичної партії «Наша Україна» на 37 осіб. Прізвище уповноваженого подавати подання не записала і копії доручення не взяла, бо в Законі про вибори нардних депутатів немає вимоги брати копію. Отже, проглянувши вищезгадане подання спостерігачі виявили, що печатка і підпис на поданні є відсканованими. На прохання прокоментувати на підставі чого була прийнята копія подання , а не оригінал, Віталій Вікторович відповів, що він «не є експертом по підробкам і не може погодитись, що печатка є не мокра, а від сканована».

Також в день виборів п’ять членів ОВК склали окрему думку стосовно засідання 27 жовтня. Проте, протягом дня виборів так і не змогли дізнатися на підставі чого секретар прийняла фальшиве подання і включила його в порядок денний, ввівши в оману всю комісію.

 

© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org