Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » На сайті ЦВК рішення окружних комісій оприлюднюються з великим запізненням або не оприлюднюються взагалі

На сайті ЦВК рішення окружних комісій оприлюднюються з великим запізненням або не оприлюднюються взагалі

На сайті ЦВК рішення окружних комісій оприлюднюються з великим запізненням або не оприлюднюються взагалі

По більшості окружних виборчих комісій на сайті ЦВК оприлюднені лише поодинокі рішення. Останні з них датовані серединою вересня.

Водночас, Закон України "Про вибори народних депутатів України" чітко регламентує терміни оприлюднення документів ОВК на сайті ЦВК. Вони зазначені в статті 35 Закону. Постанова, прийнята ОВК чи ДВК, оприлюднюється не пізніше наступного ранку, після її прийняття, в ці ж строки надсилається до ЦВК, а ЦВК оприлюднює її невідкладно після надходження. Протоколи комісій надсилаються до ЦВК не пізніше наступного засідання і після надходження мають невідкладно публікуватися на сайті ЦВК.

На прикладі ОВК №26 можна спостерігати, що виборчі комісії не дотримуються цих вимог Закону.

Остання, оприлюднена на сайті ЦВК, постанова ОВК №26 від 16 вересня. Натомість після 16 вересня відбулося вже чотири засідання ОВК №26 (19, 25, 29 вересня та 3 жовтня), на яких  приймалися рішення. Відсутні на сайті ЦВК і протоколи засідань.

За словами голови ОВК №26 Кацапової Л.В., комісія виконує свої обов'язки і надсилає документи до ЦВК у встановлені законом терміни спецзв'язком. Отримати коментар ЦВК, щодо неоприлюднення рішень ОВК не вдалося.

Частина 2 статті 35: Протокол засідання комісії може бути наданий для ознайомлення суб'єкту виборчого процесу на його вимогу не пізніше наступного засідання комісії. У цей же строк протокол засідання виборчої комісії вивішується на стенді офіційних матеріалів комісії для загального ознайомлення та надсилається до Центральної виборчої комісії. Центральна виборча комісія оприлюднює протокол засідання виборчої комісії на своєму офіційному веб-сайті невідкладно після його надходження.

Частина 5 статті 35: Постанова, прийнята окружною чи дільничною виборчою комісією, не пізніше ранку наступного дня після дня її прийняття... вивішується для загального ознайомлення на стенді офіційних матеріалів комісії, який обладнується в приміщенні комісії у місці, вільно доступному для відвідувачів. У ці ж строки постанова, прийнята окружною чи дільничною виборчою комісією, надсилається до Центральної виборчої комісії, яка оприлюднює її на своєму офіційному веб-сайті невідкладно після надходження постанови.

З інформації на сайті ЦВК зрозуміло, що подібна ситуація складається і в інших округах. Станом на 5 жовтня з 181 окружної виборчої комісії (без урахування Автономної Республіки Крим та Донецької і Луганської областей) по 59 з них взагалі відсутні будь-які рішення.

 


© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org