Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » На засіданні лише 3 комітети з 29: Депутати у відпустці?

На засіданні лише 3 комітети з 29: Депутати у відпустці?

На засіданні лише 3 комітети з 29: Депутати у відпустці?

З 22 по 26 квітня у Верховній Раді України триває роботадепутатів у комітетах. Проте, більшість комітетів не засідає.

Порядок денних пленарних засідань, який розміщенийнасайті ВРУ, говорить про те, що пленарні засідання ВРУ розпочнуться 14 травня 2013 року, а до того часу має бути робота депутатів у комітетах, комісіях і фракціях та кілька днів роботи з виборцями. Однак цього тижня планується лише круглий стіл Комітету з питань науки і освіти, засідання Комітету у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів у Києві та засідання Комітету з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму в м. Алушта у Криму.

Громадянська мережа ОПОРА вирішила з’ясувати, коли відбудуться засідання інших комітетів. Однак у секретаріатах півтора десятка комітетів повідомили, що засідань найближчим часом не буде. Незважаючи на те, що з 22 по 26 квітня, а також 7-8 травня та 10 травня народні депутати України працюють у комітетах і фракціях, у Комітеті з питань державного будівництва та місцевого самоврядування поінформували ОПОРУ, що засідання відбудеться аж 15 травня, тобто майже через місяць від попереднього засідання. У Комітеті з питань податкової та митної політики повідомили, що засідання проходять лише під час пленарного тижня. У кількох інших, за словами секретаріату, депутати готуються до парламентських слухань та аналізують законопроекти.

Якщо календарний план сесії Верховної Ради України передбачає  роботу народних депутатів у комітетах, зацікавлені громадяни повинні мати можливість скласти власне враження про результативність цієї  діяльності обранців.Згідно з ст.42 Закону України «Про комітети Верховної Ради України», формами роботи комітетів є засідання та слухання. Одним із стандартів парламентаризму є прогнозованість його процедур. Це передбачає, серед іншого, відповідність задекларованих планів фактичній діяльності народних депутатів. Якщо календарний план сесії Верховної Ради України передбачає  роботу народних депутатів у комітетах, зацікавлені громадяни повинні мати можливість скласти власне враження про результативність цієї  діяльності обранців.

За словамианалітика Громадянської мережі ОПОРА Олександра Клюжева, відсутність публічних заходів комітетів у позапленарний період викликає сумніви щодо ефективності їх роботи. «Тим більше, керівництво Верховної Ради України неодноразово підкреслювало, що в парламенті накопичився великий масив необхідних для держави законопроектів. Враховуючи ключову роль комітетів у законотворчості, їх затяжна «відпустка» виглядає дивно», - зазначив Олександр Клюжев.© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org