Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Національний гірничий університет порушив права абітурієнтів

Національний гірничий університет порушив права абітурієнтів

Національний гірничий університет порушив права абітурієнтів

Цьогорічна вступна кампанія була напружена і бурхлива. Адже за рішенням МОНмолодьспорту  абітурієнтам дозволялось подавати документи у п’ять навчальних закладів на три спеціальності . Це додало неабиякого клопоту не лише приймальним комісіям, але й самим абітурієнтам. Маючи такий вибір важко визначитися дорослому, не говорячи про випускників шкіл. Ще й спекотна погода додала  свого колориту.

Кожен навчальний заклад мав стандартну програму дій , де чітко  зазначені строки прийому заяв і документів, вступних екзаменів, конкурсного відбору та зарахування на навчання. Проте, в деяких навчальних закладах, як наприклад Національному гірничому університеті,  не обійшлось без махінацій з боку приймальних комісій.  Як відомо абітурієнтів в Україні за останні п’ять-десять років поменшало, а ВНЗ збільшилось. Отже, кожен ВИШ боровся і за виконання плану з державного замовлення і за залучення якомога більшої кількості контрактників.  Так, 10 серпня до 18.00 абітурієнти ще мали право забирати або подавати оригінали документів до приймальних комісій. Але  за наказом ректора НГУ Г.Г.Півняка двері приймальної комісії замкнули о 10.00. Після того, як спочатку здивовані, а потім обурені абітурієнти , отримавши правову консультацію спостерігача ГМ ОПОРА, почали масово писати скарги, замкнулись і двері канцелярії.  Члени комісії стверджували, що документи можна отримати лише за згодою ректора, який в свою чергу разом із секретаркою  був  відсутній на робочому місці. Всупереч правилам, приймальна комісія провела засідання і о 13.00 вивісила рішення про зарахування останньої хвилі. Двері ПК залишалися зачиненими до кінця терміну видачі-прийому документів, тобто до 18.00. Відповідно, таким чином, заблокувавши віттік абітурієнтів,  НГУ вирішив проблему заповнення державних місць та набір на контрактній основі.

Довідка: ГО «Громадянська мережа ОПОРА»  вперше і єдина в Україні проводить спостереження за вступом абітурієнтів до вищих навчальних закладів. В Дніпропетровську моніторинг проводився у Дніпропетровському національному та Національному гірничому  університетах.

© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org