Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Найбільша проблема підчас голосування - фотографування бюлетенів в Дніпропетровську. Виявлені порушення на 16:00

Найбільша проблема підчас голосування - фотографування бюлетенів в Дніпропетровську. Виявлені порушення на 16:00

Найбільша проблема підчас голосування - фотографування бюлетенів в Дніпропетровську. Виявлені порушення на 16:00

Процес голосування триває в звичному режимі й без суттєвих зловживань, нетипових інцидентів та випадків системного порушення Закону. Кількість порушень, які фіксують спостерігачі Громадянської мережі ОПОРИ станом на 16:00 залишається низькою й зберігаються тенденції, які проявилися протягом першої половини дня голосування. Порушення таємниці голосування, що виявилося у розголошенні змісту волевиявлення громадянина та фотографування бюлетенів – найчастіші зловживання зафіксовані спостерігачами.

Випадки порушень таємниці голосування станом на 16:00 зафіксовані на 5% виборчих дільниць. В першому турі кількість подібних порушень була дещо меншою – 2,6%. В місті Дніпропетровську порушення таємниці голосування зафіксовані на тому ж рівні, що і станом на 12:00 годину – на 3,7% виборчих дільниць. В першому турі такі зловживання мали місце на 6,2% виборчих дільниць Дніпропетровська.

Спроби видавання виборцям бюлетеня без пред’явлення паспорта, що були найчастішим порушенням зафіксованим спостерігачами ОПОРИ 25 жовтня (на 4,6% виборчих дільниць), на цей момент спостерігачами не виявлені. 

Факти фотографування бюлетенів були зафіксовані лише на 0,8% виборчих дільниць по всій Україні. Така ж ситуація спостерігалася і в першому турі голосування. Однак в Дніпропетровську такі зловживання станом на 16:00 мали місце аж на 6,3% виборчих дільниць. 

Також спостерігачі фіксували лише поодинокі випадки (на 0,4% виборчих дільниць) позбавлення виборців можливості проголосувати. Решта зафіксованих спостерігачами станом на 16:00 порушень є поодинокими і такими, що не можуть вплинути на результати волевиявлення громадян.© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org