Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Не рибу, а вудочку для роботи ОСББ

Не рибу, а вудочку для роботи ОСББ

Не рибу, а вудочку для роботи ОСББ

30 червня у  місті Дніпропетровськ в рамках проекту «Громадські консультанти» у Дніпропетровській обласній універсальній науковій бібліотеці  пройшло засідання круглого столу. Організаторами виступили активісти Громадянської мережі ОПОРА .  Це була чергова просвітницька зустріч з виборцями і депутатами для виявлення проблем 24, 25 і 31 виборчих округів та способів їх вирішення. Ініціаторами обговорення стали Сергій Федько керівник Громадянської мережі ОПОРА у Дніпропетровській області, громадські консультанти Сергій Закалюжний та  Юлія Лисенко, а також місцевий координатор  з житлово-комунальних програм  Головченко Вадим.  Серед запрошених були присутні представники громадських організацій, комітету виборців, центру соціальних  досліджень та  помічник депутата Максима Курячого Владислав Романов (25 виборчий  округ). Інші запрошені депутати на жаль не з’явились. Оскільки основними проблемами виборців були і залишаються питання житлово-комунальної сфери, то після затяжної дискусії слово взяв Вадим Головченко і пояснив: «Верховна Рада це лише  загальний законотворчий орган, а на місцях є конкретні проблеми, якими повинні займатися депутати районних  та міських рад. Потрібно частіше проводити круглі столи, наради, засідання в міжсесійний період для  їх розв’язання. На сьогоднішній день однією з найголовніших проблем є непідготовленість міста Дніпропетровськ до проведення житлово-комунальних реформ.  До того ж з 1 липня вступає в дію Закон України №1565 «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку», а мешканці міста знаходяться в стані необізнаності стосовно нововведень. З цим виникає багато супутніх неясностей, що згодом може викликати соціальне обурення».

Експерт звернув увагу помічника Максима Курячого  на те, що  новоствореним ОСББ необхідно запропонувати (а для цього спочатку розробити) програму солідарної участі де міськрада стимулювати співвласників будинків впроваджувати механізми енергозбереження через часткове фінансування проектів з енергозаощадження строком до двох років. Наприклад недорогостоючий захід освітлення  сходин у під’їздах  багатоквартирних будинків, встановлення датчиків руху, заміна ламп  і т.д. Це дозволить зекономити до 85 % коштів, що будинок витрачає на електроенергію для освітлення будівлі і прибудинкової території.

 «В зв’язку з підвищенням тарифів і не збільшенням заробітної плати влада повинна передбачити програми, наради та навчання для голів ОСББ, щоб полегшити та покращити їх роботу і підходи для розв’язання поточних питань» - наголосив експерт  ОПОРИ з житлово-комунальних програм.

Підтримуючи подані  пропозиції, Владислав Романов запропонував розробити програму для ОСББ, яка передбачатиме забезпечення об’єднань не «рибою, а вудочкою» тобто не грошима, а механізмом, який буде фінансувати роботу в багатоповерхівках. Наприклад узаконити розподіл коштів за парковочні місця на прибудинкових територіях між фондом ОСББ та місцевим бюджетом (50/50). В цьому будуть зацікавлені і ОСББ  і міська влади, виключиться можливість розвитку корупційної схеми. Дані  пропозиції вже опрацьовуються  народним депутатом. На  серпень (вересень) заплановано  провести зустріч з виборцями, з якими Курячий уклав соціальні угоди.  Депутат звітуватиме по цим питанням і пропозиціям в очікуванні оцінки громадян стосовно здійсненої роботи.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org