Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Новий порядок оформлення субсидій.

Новий порядок оформлення субсидій.

 Новий порядок оформлення субсидій.

 З 1 травня набули чинності нові правила призначення житлових субсидій. Допомогу на оплату комунальних послуг розраховуватимуть індивідуально, виходячи з норм житла і доходів сім'ї. Для кожної сім'ї визначать розмір обов'язкового платежу, який вона потенційно може сплатити самостійно.

 Поговоримо про  новий порядок оформлення субсидій.                                

Заяву заповнює особа, на яку відкритий особовий рахунок по оплаті житлово-комунальних послуг за місцем реєстрації,  оскільки з жовтня 2014 року субсидія призначається одному із зареєстрованих в домоволодінні громадянину, на якого відкривається особовий рахунок за місцем реєстрації. Іншими словами, тепер не треба бути власником житла для того, щоб отримати субсидію. Особи, що орендують житло, додають до заяви договір найму (оренди) житла.

Досить поширена ситуація, коли разом з пенсіонерами, що мешкають, прописані діти або онуки. Виходить, що для подання заяви на субсидії треба подавати і їх дані. А часто буває, що навіть зв'язку з ними немає. В цьому випадку треба або виписувати їх в установленому порядку, або ж надати документи, які підтвердять його місце знаходження. Це може бути довідка про те, що людина знаходиться в тривалому відрядженні, перебуває в армії, місцях позбавлення волі і т. п.

 В бланках  декларації вказуються усі види доходів, зарплата - у повній сумі за вирахуванням податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). Фахівці управлінь соцзахисту на місцях особливо підкреслюють, що при звірянні документів помилка в цифрах доходів може бути виправлена, але, якщо з'ясується, що одне з джерел доходів приховане - виникнуть питання і проблеми. Незаконно отримані субсидії доведеться повертати в подвійному розмірі.

Якщо існує заборгованість по зарплаті, то потрібно отримати  про це довідку на підприємстві. Якщо підприємство відзвітувало перед фіскальною службою, Пенсійним і іншими фондами і заплатило податки і збори, в декларації вказується зарплата за вирахуванням ПДФО за увесь період - тобто за рік.

Для отримання житлової субсидії сім'я повинна платити свою частину платежу за послуги, інакше надання субсидії припиняється.

Допомога не призначається у тому випадку, якщо була здійснена одноразова покупка на 50 тисяч гривень впродовж року до дня звернення за субсидією. Інших обмежень немає.

Субсидія перераховується автоматично, якщо на момент підвищення тарифів або зміни розміру обов'язкового платежу сім'я вже користується нею.  Звертатися в органи соціального захисту в такому випадку немає потреби.   До травня діє існуючий порядок оформлення субсидій на 6 місяців. А ось заявникам, які звернуться після 1 травня, субсидії оформлятимуть відразу на календарний рік.

Призначають державну допомогу  з 1 квітня, тобто з того дня, коли піднялися тарифи. Але громадяни можуть звернутися за субсидією впродовж трьох місяців з моменту їх підвищення. Таким чином, можна звернутися за субсидією навіть до кінця червня, щоб отримати її з квітня.

 © ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org