Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Інтерв'ю з відповідальним секретарем НГУ

Інтерв'ю з відповідальним секретарем НГУ

Інтерв'ю з відповідальним секретарем НГУ

Громадянська мережа ОПОРА провела опитування відповідальних секретарів, адже їх думки щодо покращення процесу вступної кампанії часто є влучними, але залишаються непочутими.

 

1. Назва ВНЗ.

Державний Вищий Навчальний Заклад “Національний Гірничий Університет”.

2. ПІП відповідального секретаря.

Кожевников Антон Вячеславович.

3. Що б ви змінили у процедурі подачі документів?

  • надання можливості подачі електронних заяв абітурієнтами, які мають сертифікати ЗНО, на вечірню та заочну форми навчання;
  • зменшення до трьох максимальної кількості ВНЗ, в які абітурієнт має право подавати заяви;
  • обмеження напрямів, на які абітурієнт має право подавати заяви, однією галуззю знань.

4. Що б ви запропонували покращити у процедурі хвиль зарахування?

  • надання ВНЗ права самостійного визначення пропорції кількостей абітурієнтів, що рекомендуються, та вакантних місць. При виникненні конкурсу у хвилі зарахування, останнє відбувається за рейтингом. Пропозиція викликана неефективністю існуючого механізму хвиль зарахування, особливо для вступників на престижні напрями підготовки на базі повної середньої освіти;
  • здійснення спільного конкурсу молодших спеціалістів і вступників на базі повної середньої освіти.

5. Які процедури у вступній кампанії ви вважаєте зайвими / непотрібними / тими, що лише утруднюють процес?

Необхідність ведення відповідальним секретарем журналу реєстрації осіб, які вступають до ВНЗ, за формою Н-1.02 у паперовій формі. Ведення принаймні дванадцяти журналів (чотири ОКР на три форми навчання, без урахування екстернатної форми навчання, поновлення, переведення і другої вищої освіти) для великих ВНЗ є трудомісткою справою. В той же час журнали існують в електронній формі в ЄДБО.

6. Чи підтримуєте ви ідею запровадження пріоритетності заяв, поданих абітурієнтом у вашому ВНЗ (якщо на пріоритет №1 він проходить, з інших списків вилучається)?

Так.

7. Як ви вважаєте, якщо для цільовиків не виконується конкурс 1:1,5, яким є більш правильне вирішення: а) зменшення квоти до такої кількості, щоб забезпечити конкурс, б) анулювання такої квоти та надання цих місць для загального конкурсу.

Якщо держава в обличчі організацій-замовників зацікавлена в гарантованому отриманні хоча б будь-якої кількості студентів-цільовиків, перевагу слід віддавати варіанту а), інакше – варіанту б), який створює рівні можливості для всіх абітурієнтів.

8. Чи має бути позаконкурсне зарахування на ОКР “магістр”, “спеціаліст”?

Так.

9. Які у Вас є пропозиції для вдосконалення громадського спостереження?

Розуміння громадськими спостерігачами того факту, що більшість приймальних комісій ВНЗ у екстремальних за часом та об’ємами роботи обставинах гідно виконують покладені на них обов’язки і забезпечують викладацький склад роботою, а абітурієнтів – можливістю навчання.



© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org