Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Олександра Вілкула та Ігоря Циркіна піарить комунальна газета «Зоря»

Олександра Вілкула та Ігоря Циркіна піарить комунальна газета «Зоря»

Олександра Вілкула та Ігоря Циркіна піарить комунальна газета «Зоря»

До багаторазових порушень агітації і застосування адмінресурсу вдається комунальна газета "Зоря" Дніпропетровської обласної ради. «Зірки» випусків – Олександр Вілкул та Ігор Циркін.

У 69 номері газети "Зоря" від 19.09.2014р., яку видає комунальне підприємство Дніпропетровської обласної ради "Редакція газети "Зоря", розміщено два агітаційних тексти зі згадуваннями кандидатів у народні депутати.

На сторінці 4 в рубриці "Погляд" в позитивному, безальтернативному ключі висвітлюється діяльність благодійного фонду Олександра Вілкула "Українська перспектива". В тексті наводяться слова лікаря Дніпропетровського опікового центру Сергія Стажевського про високу якість антибіотиків, переданих фондом О.Вілкула, та їх життєву необхідність. В свою чергу, керівник соціально-гуманітарних проектів фонду "Українська перспектива" Марія Пустованаголошує, що фонд надав ліки на прохання лікарні й це вже не перша подібна допомога опіковому центру. Матеріал подано без зазначення автора.

Крім того, на своєму сайті газета "Зоря" опублікувала текст про участь Олександра Вілкула у виборчій кампанії. У матеріалі наводиться цитата О.Вілкула "Да, я буду баллотироваться", а також інші передвиборчі лозунги та заклики кандидата. Автора тексту не зазначено, відсутні позначки про рекламний характер тексту. До того ж абсолютно ідентичний текст було оприлюднено на сайтіgorod.dp.ua. І це не весь перелік матеріалів, так 24 вересня на сайті "Зорі" з'явилось ще три тексти з агітацією на користь Олександра Вілкула:

  1. Вилкул: Разрушение цепочки промышленного производства грозит массовыми увольнениями (http://zorya.org.ua/p/62457). Ідентичний текст оприлюднено і на іншому інформаційному сайті (http://www.056.ua/article/626962)
  2. Вилкул: Европа не хочет получить в лице Украины Югославию с военным конфликтом и Грецию с экономическим кризисом (http://zorya.org.ua/p/62445). Ідентичний текст також оприлюднено на сайті (http://gorod.dp.ua/news/95228).
  3. Вилкул предложил Европарламенту принять участие в создании Национального гуманитарного штаба (http://zorya.org.ua/p/62442)

Олександр Вілкул є одним з лідерів партії "Опозиційний блок", включений під 2 номером до її виборчого списку. А вищевказані публікації є прихованою рекламою, так званою "джинсою".

На сторінці 6 в рубриці "Точка зору", також без підпису автора, оприлюднена стаття: "Игорь Цыркин: Децентрализация власти - экономический рост Днепропетровска". У тексті від першої особи поширюються агітаційні лозунгиІгоря Циркіна "Я настаиваю на... разрешении вооруженного конфликта, на стабилизации экономики, укреплении национальной валюты" тощо.

На момент виходу газети Ігор Циркін вже був зареєстрований ЦВК кандидатом в народні депутати по мажоритарному округу №25.

Стаття 74 Закону України "Про вибори народних депутатів України" забороняє комунальним підприємствам поширювати агітаційні матеріали. Частина 7 статті 74 вищевказаного закону також забороняє ЗМІ всіх форм вланості поширювати інформацію, яка має ознаки політичної реклами, безоплатно або яка оплачена з джерел, не передбачених законом, а так само поширювати будь-яку інформацію з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного суб'єкта виборчого процес. Згідно з частиною 17 статті 74 вищевказаного закону усі матеріали передвиборної агітації повинні бути відокремленими від інших матеріалів і означені як такі.

Вказані факти, крім застосування адмінресурсу, також порушують принцип рівних умов для кандидатів, дозволяючи певним кандидатам використовувати кошти не з виборчого фонду.

Під час попередніх парламентських виборів 2012 року газета "Зоря" також багаторазово і регулярно поширювала агітаційні матеріали кандидатів від "Партії регіонів".

Олександр Вілкул та Ігор Циркін були членами "Партії регіонів". О.Вілкул обіймав посади голови Дніпропетровської ОДА та віце-прем'єр-міністра України. Ігор Циркін є депутатом Верховної Ради, обраним по округу №25 від "Партії регіонів", до 3 липня 2014 року був членом фракції "Партії регіонів".

Згідно з минулорічним дослідженням компанії "TNS в Україні" газета "Зоря" є лідером серед друкованих видань Дніпропетровщини по аудиторії одного номера.

 


© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org