Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » ОПОРА запрошує громадські організації долучитися до вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування

ОПОРА запрошує громадські організації долучитися до вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування

ОПОРА запрошує громадські організації долучитися до вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування

Львівське представництво Громадянської мережі ОПОРА продовжує всеукраїнську кампанію щорічного вимірюванняІндексу публічності місцевого самоврядування. Ініціатива націлена на те, щоб комплексно оцінити та порівняти рівень публічності депутатів, міських голів та виконавчих органів місцевих рад в Україні, використовуючи уніфіковану методологію.

ОПОРА пропонує зацікавленим регіональним громадським організаціям приєднатися до  загальнонаціонального порівняльного дослідження рівня публічності місцевих рад у 2014 році і стати учасниками партнерської мережі. В рамках локальних кампаній громадського спостереження партнерські організації оцінять, наскільки прозорими, відкритими і підзвітними є органи місцевого самоврядування в їхніх містах.

У 2013 році дослідження носило пілотний характер й охоплювало 11 обласних центрів України[1]. Цього року географія вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування пошириться ще на 13 обласних міст: Вінниця, Дніпропетровськ, Житомир, Запоріжжя, Київ, Кіровоград, Полтава, Суми, Тернопіль, Харків, Херсон, Хмельницький та Чернівці.

У липні відібрані учасники з цих міст пройдуть 3-денне спеціалізоване навчання у Школі громадського контролю, детально ознайомляться з методологією моніторингу та візьмуть участь у плануванні та реалізації кампаній на місцях.

Результатом моніторингового дослідження стане публікація щорічної Доповіді про стан публічності органів місцевого самоврядування в Україні, яка міститиме агреговану рейтингову оцінку та детальні висновки щодо фактичного рівня публічності міських рад в обласних центрах України.

Презентація Індексу публічності місцевого самоврядування в Україні відбуватиметься в рамках ширшої програми заходів із нагоди Міжнародного Дня доступу до публічної інформації, який відзначається щороку 28 вересня в більш ніж 40 країнах світу.

Індекс публічності місцевого самоврядування виконує профілактичну функцію щодо запобігання корупційним зловживанням та порушенню прав мешканців на свободу інформації. Такий порівняльний аналіз сприятиме підвищенню та популяризації культури відкритості на місцевому рівні, а саме – спонукатиме владу практикувати відкритість у своїй щоденній діяльності та допоможе активізувати місцеві громади у відстоюванні свого «права знати». Дані, отримані в ході вимірювання Індексу публічності, використовуватимуться в якості доказової бази для вироблення рекомендацій щодо удосконалення практики врядування на місцевому рівні. 

Унікальність Індексу публічності полягає в тому, що з одного боку вимірювання носить комплексний характер й оцінці підлягає широкий спектр функцій та напрямків діяльності  муніципалітету –  забезпечення  доступу  до  публічної  інформації,  доступність  адміністративних послуг, реалізація регуляторної політики, оприлюднення місцевих нормативно-правових актів, прозорість бюджетного процесу, забезпечення участі громадськості, функціонування офіційного веб-сайту, оприлюднення містобудівних та програмних документів. З іншого боку, вимірювання фокусується на оцінці та порівнянні окремих суб’єктів місцевого самоврядування – міських голів, виконавчих органів та депутатів.

Вимоги до зацікавлених партнерів:

  • мати досвід проведення моніторингових кампаній і аналітичних досліджень,
  • спеціалізуватися в сфері діяльності органів місцевого самоврядування,
  • бути політично незаангажованими та задекларувати відсутність конфлікту інтересів з об’єктом моніторингового дослідження,
  • бути офіційно зареєстрованою громадською організацією.

Перелічені критерії є визначальними при відборі. Організації, які брали участь у попередніх проектах Громадянської мережі ОПОРА, у випадку відповідності усім критеріям, матимуть додаткову перевагу.

Претендентів просимо зголошуватися шляхом заповнення електронної форми. Форма буде доступна до 23 червня. Результати відбору організацій-партнерів будуть повідомлені 27 червня. У разі виникнення додаткових питань, просимо звертатися за телефоном: 032 254 61 63 або писати на електронну скриньку lviv@opora.org.ua.


[1] З результатами можна ознайомитися на офіційному веб-сайті кампанії:http://www.publicityindex.org/© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org