ОПОРА запрошує громадські організації долучитися до щорічного вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування
Львівське представництво Громадянської мережі ОПОРА розпочинає всеукраїнську кампанію щорічного вимірювання Індексу публічності органів місцевого самоврядування. Основною метою такої ініціативи є комплексно оцінити та порівняти рівень публічності депутатів, міських голів та виконавчих органів місцевих рад в Україні на основі спеціально розробленої методології.
ОПОРА пропонує регіональним громадським організаціям приєднатися до цього загальнонаціонального порівняльного дослідження рівня публічності місцевих рад. В рамках локальних кампаній громадського спостереження партнерські організації оцінять, наскільки прозорими, відкритими і підзвітними є органи місцевого самоврядування в їхніх містах. На першому етапі Індекс публічності вимірюватиметься у 10 обласних центрах – Донецьку, Івано-Франківську, Луганську, Луцьку, Одесі, Рівному, Ужгороді, Харкові, Черкасах та Чернігові. Відібрані учасники з цих регіонів пройдуть навчання у Школі громадського контролю, долучаться до коригування методології моніторингу та візьмуть участь у плануванні та реалізації кампаній на місцях.
Результатом моніторингу стане публікація щорічної Доповіді про стан публічності органів місцевого самоврядування в Україні, яка міститиме агреговану рейтингову оцінку та детальні висновки щодо фактичного рівня публічності міських рад в обласних центрах України. На нашу думку, такий порівняльний аналіз сприятиме підвищенню та популяризації культури відкритості на місцевому рівні, а саме – спонукатиме владу практикувати відкритість у своїй щоденній діяльності та допоможе активізувати місцеві громади у відстоюванні свого «права знати». Презентація Індексу публічності місцевого самоврядування в Україні відбуватиметься в рамках програми заходів із нагоди Міжнародного Дня доступу до публічної інформації, який відзначається щороку 28 вересня в більш ніж 40 країнах світу.
Вимоги до зацікавлених партнерів:
- мати досвід проведення моніторингових кампаній,
- спеціалізуватися в сфері діяльності органів місцевого самоврядування,
- бути політично незаангажованими та задекларувати відсутність конфлікту інтересів з об’єктом моніторингового дослідження,
- бути офіційно зареєстрованою громадською організацією.
Перелічені критерії є визначальними при відборі. Організації, які брали участь у попередніх проектах Громадянської мережі ОПОРА, у випадку відповідності усім критеріям, матимуть додаткову перевагу.
Претендентів просимо зголошуватися шляхом заповнення електронної форми. Форма буде доступна до 1 травня. Результати відбору організацій-партнерів будуть повідомлені 7 травня. У разі виникнення додаткових питань, просимо звертатися за телефоном: 032 254 61 63 або писати на електронну скриньку lviv@opora.org.ua.