Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Основні партії ведуть агітацію у "день тиші" в Дніпропетровську

Основні партії ведуть агітацію у "день тиші" в Дніпропетровську

Основні партії ведуть агітацію у

24 жовтня Дніпропетровськ рясно засіяний рекламою, яка чітко асоціюється з основними політичними партіями. Агітація відбувається незважаючи на законний "день тиші" перед виборами.

Розміщувати рекламу з гаслами окремих політичних партій та схожою стилістикою, що викликає чіткі асоціації з самими партіями, почали ще з 21 жовтня. Сумнівна, з точки зору духу закону, реклама розміщена на тих самих носіях, де ще декілька днів тому висіла звичайна агітація тих самих партій.

Більше за все агітаційної реклами у "день тиші" можна пов'язати з партією "Блоком Петра Порошенка "Солідарність". Протягом всієї кампанії гасло "Порядок у місті. Настав час" використовував кандидат від "БПП-Солідарність" на посаду Дніпропетровського міського голови Максим Курячий.

Не сильно відстають від провладної партії опозиціонери. На синьому тлі з пізнаваними графічними елементами розміщено основне гасло "Опозиційного блоку" — "За! Мир и развитие".

Гасло "За славное прошлое - сильное будущее!", яке у своїй кампанії використовував Борис Філатов, кандидат на посаду міського голови від партії "Українське об'єднання патріотів – УКРОП" тепер розміщено на біл-бордах без згадки імені й прізвища кандидата, але графічне оформлення реклами не залишає сумнівів у приналежності агітації. На деяких фото навіть можна помітити, що нова агітація розміщена поверх старої.

Креативно до "дня тиші" підійшли у штабі місцевої партії "Громадська сила" і кандидата на посаду міського голови Загіда Краснова. Там, де раніше була агітація "Громадської сили", тепер можна побачити привітання Загіда з днем народження від його друзів. 24 жовтня 2015 року Загіду Краснову виповнюється 50 років.

Порушення "дня тиші" стало масовим у 2014 році – на дострокових виборах Президента і Верховної Ради. Але цього року партії вперше почали розміщувати сумнівну агітацію так рано, за декілька днів до виборів, раніше вона з'являлася в останній день перед закінченням агітації.

Розміщення згаданої агітації суперечить нормі Закону України "Про місцеві вибори" про рівне виборче право (ст.4).

Частина 2 статті 54 Закону України "Про місцеві вибори" прямо забороняє будь-яку агітацію після 24 години останньої п'ятниці перед днем голосування:

"Місцеві організації партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі, кандидати у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, старости мають право розпочати свою передвиборну агітацію з дня, наступного за днем прийняття відповідною територіальною виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидатів. Передвиборна агітація закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування. Ведення передвиборної агітації до початку і після закінчення встановлених у цій статті строків забороняється.

Напередодні і в день голосування забороняється проведення масових акцій (зборів, мітингів, походів, демонстрацій тощо) від імені кандидатів, місцевих організацій партій - суб’єктів виборчого процесу, а також політичних партій, місцеві організації яких є суб’єктами виборчого процесу.

У цей же час забороняється проведення концертів, вистав, спортивних змагань, демонстрації фільмів і телепередач чи інших публічних заходів на підтримку місцевої організації партії - суб’єкта виборчого процесу, кандидата, політичної партії, місцеві організації якої є суб’єктами виборчого процесу, а також оголошення місцевою організацією партії, кандидатом, політичною партією, місцеві організації якої є суб’єктами виборчого процесу, про підтримку проведення таких публічних заходів".© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org