Головна Новини та публікаціїНапрямки роботиАналітикаПро насКонтакти
» » Особливості утворення виборчих округів у Дніпропетровській області

Особливості утворення виборчих округів у Дніпропетровській області

28 квітня Центральна виборча комісія сформувала 17 постійних округів у Дніпропетровській області, відповідно, процес територіальної організації виборів завершено. Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА у Дніпропетровській області проаналізували межі кожного, в результаті чого констатують сумнівну ефективність утворення декількох виборчих округів за певними критеріями -  а саме:

Необґрунтований поділ однієї територіальної громади між декількома округами

  • ВО №27 (м. Дніпропетровськ, Жовтневий р-н). До округу віднесли частину Самарського району міста Дніпропетровська, тим самим поділивши його між ВО №27 і ВО №24 (м. Дніпропетровськ, Самарський р-н. )
  • ВО №28 (м. Дніпропетровськ, Ленінський р-н) і ВО №29 (м. Дніпропетровськ). Між округами поділено Амур-Нижньодніпровський район міста Дніпропетровська, який раніше входив до складу виборчого округу вцілому.
  • ВО №31 (м. Кривий Ріг, Жовтневий р-н.). Додано селища Гірницьке, Коломійцеве, села Новоіванівка, Тернуватий Кут Криворізької міської ради. Виключено частину Саксаганського та Довгинцевського районів.

Наявність факторів політичних наслідків утворення округу у чинних межах

  • ВО №31 (м. Кривий Ріг, Жовтневий р-н.). Межі округу сприятимуть кампанії потенційного кандидата від Партії Регіонів, яка контролює Групу Метінвест. Це гірничо-металургійна компанія до якої, зокрема, входять «Центральний гірничо-збагачувальний комбінат» та Північний гірничо-збагачувальний комбінат» більшість працівників яких голосуватимуть у новосформованому окрузі.

Наявність анклавів у складі виборчих округів

  • ВО №36 (м. Павловград). До округу додано місто Першотравенськ, софрмувавши з нього анклав.
  • ВО №26 (місто Дніпропетровськ, Бабушкінський район). Селище міського типу Авіаторське Дніпропетровської міської ради на території Дніпропетровського району.
  • ВО №34 (смт Царичанка). Царичанський район територіально є анклавом, тому що відокремлений від інших районів свого округу річкою Дніпро. Але раніше він належав до округу №38, що було більш логічним. Щоб дістатися до відповідної ОВК потрібно зробити гак через м. Дніпродзержинськ. 

Неадекватне територіальне охоплення виборців та ускладнена логістика округу

  • ВО №40 (смт Кринички). Місто Марганець відокремлено до округу №40, який територіально дуже розтягнутий. Раніше м. Марганець входив до складу округу №35 (міста Марганець (з населеними пунктами Марганецької міської ради), Нікополь; Нікопольський район (з населеними пунктами Червоногригорівської селищної та Придніпровської сільської рад).


© ГО "ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МЕРЕЖА "ОПОРА"
2006-2017
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРА дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на www.oporadp.org